Studfaust - Where the Underdogs Bark

Studfaust – Where the Underdogs Bark

Studfaust - Where the Underdogs Bark
Země: Norsko
Žánr: heavy / speed metal / punk
Datum vydání: 15.8.2014
Label: Soulseller Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Sice by bylo hodně přehnané, kdybychom v případě norských Studfaust mluvili o nějaké superkapele, přesto nejde začít jinak než sestavou, která se v této smečce potkává. I když, ono je to už docela patrné ze samotného názvu, kdo se tu angažuje… hlavními hybateli Studfaust jsou totiž Tore Bratseth alias Stud BronsonThe Batallion a Bård Guldvik Eithun alias FaustEmperor (dále Blood Tsunami, ex-Aborym a tuny dalších). Dvojici pro živá vystoupení na baskytaře doplňuje ještě Peter Vegem (jeho gangsterská přezdívka zní Pete Evil) z thrash metalových Blood Tsunami.

Pokud byste podle domovských kapel tipovali, že Studfaust budou hrát cosi jako kombinaci black a thrash metalu, jste vedle jak ta jedle, protože zde se borci pustili do špinavého oldschool heavy metalu s lehkou příměsí speedu a hodně velkou příměsí punkové neurvalosti a jednoduchosti. A přesně taková muzika Studfaust na ípku “Where the Underdogs Bark” (jemuž předcházel jen dva roky starý singl “Half Human, Half Dynamite / 1980’s Ladies” – oba songy z něj se nacházejí i na novince) je – jednoduchá, špinavá, nikdo se s ničím nesere a prostě se hobluje. Celé to na mě působí dojmem (a myslím, že to tak doopravdy bude), že si Stud Bronson a Faust tenhle projekt udělali jen pro radost, pro srandu, jako takový vedlejšák na vyblbnutí, u kterého si můžou nezávazně podrtit pár riffů, vykalit nějaké to pivo a prostě se pobavit.

To se víceméně přeneslo i do výsledné muziky, která je taková dost nenáročná, ale poslouchá se úplně pohodově. Skladby jsou sice trochu na jedno brdo (trochu vyčnívá snad jen “Hell Is Full”, která není tak rychlá), ale proč ne, má to dvacet minut, takže pohoda. Jedinou výjimkou je závěrečná “1980’s Ladies”, jež mi opravdu hodně nesedla a přijde mi jako totální kravina, což ale může být jen můj problém. Jinak je to taková oukej placka, ale když to neuslyšíte, fakt o nic zásadního nepřijdete a svět se nezboří.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.