Super Fun Happy Slide - Drop Your Pants and Grind

Super Fun Happy Slide – Drop Your Pants & Grind

Super Fun Happy Slide - Drop Your Pants & Grind
Země: Austrálie
Žánr: grindcore
Datum vydání: 8.3.2014
Label: Blastafuck Grindcore

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Přiznám se rovnou – nejsem žádný grinder a když už se ke mně nějaký grind dostane, až na pohlcující výjimky typu “Utilitarian” od Napalm Death jej dělím úplně jednoduše, a sice podle toho, jestli mě baví nebo nebaví, a většinou v tom žádné důvody nehledám. Z desky “Drop Your Pants & Grind” od Australanů Super Fun Happy Slide se ale vyklubal počin, ve kterém se ty důvody hledají celkem snadno.

Název “Drop Your Pants & Grind” mluví úplně za vše – hudebně je to grindový nátěr jak se patří, a co je důležité, člověk má při posluchu opravdu chuť jít se za doprovodu téhle muziky řádně zprasit do kotle – ideálně s kaťaty u kotníků. Dost zásadním bonusem je ale skutečnost, že to není jen bezhlavá řezničina, ale prakticky každá z 23 skladeb nabízí třeba hned několik dobrých momentů (ať už jsou to riffy, výjimečně sóla nebo cokoli jiného), které jsou navíc bez problémů čitelné, takže “Drop Your Pants & Grind” rozhodně není vhodná jen jako rámus na pozadí, ale je toho na ní vlastně docela dost k opravdovému poslechu.

Další věc spočívá v tom, že je to příjemně pestré a Super Fun Happy Slide se místy nestydí zabrousit k death metalu (“Mouth to Mouth Regurgitation”) nebo black metalu (“Ignorance Convention”) a hned několikrát desku okoření skočný rock’n’rollový feeling (i když Elvise by to asi moc nepotěšilo). Samozřejmostí jsou vtipné průpovídky mezi skladbami a také celková délka, která nedosahuje ani pětadvaceti minut, a je to tak dobře. Stopáž je totiž odhadnuta zcela adekvátně k hudebnímu obsahu a “Drop Your Pants & Grind” baví od začátku do konce – a to i bez tanečních samplů.

Nevím, možná je to tím, že se mi grindcore do playlistu dostane opravdu spíš výjimečně a nemám tak úplně srovnání, nicméně z “Drop Your Pants & Grind” se vyklubala deska, která mě baví takřka neustále, a to od prvního poslechu. Jestli máte grind v oblibě, určitě si tuhle věc prožeňte ušima, a jestli ne, udělejte to taky – třeba začnete.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.