Svarttjern - Ultimatum Necrophilia

Svarttjern – Ultimatum Necrophilia

Svarttjern - Ultimatum Necrophilia
Země: Norsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 7.2.2014
Label: NoiseArt Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook

Norská smečka Svarttjern svého času vletěla na black metalovou scénu jako uragán a svým mocným debutem “Misanthropic Path of Madness” rozštípala nejednoho příznivce severské školy toho nejčernějšího metalu. O pět let později již ovšem Svarttjern znamená poměrně etablované jméno se třemi deskami na kontě a člověk už tak nějak předem ví, že dostane black metalovou sypanici přesně v charakteristickém duchu true norwegian black metalu s jeho nezaměnitelnými melodiemi a agresí. Dočkal se toho i na “Ultimatum Necrophilia”?

Odpověď je velice jednoduchá – rozhodně ano. Svarttjern i na svém třetím dlouhohrajícím počinu pokračují v mantinelech, které sami sobě postavili na “Misanthropic Path of Madness”. Zatímco na předchozím, druhém albu “Towards the Ultimate” byl cítit kosmetický posun o malinký a opatrný krůček kupředu, “Ultimatum Necrophilia” má pocitově zase o něco blíže k tomu, co Norové předváděli již na své debutové fošně.

Nutno říct, že Svarttjern evidentně pořád vědí, jak na to a jak to zahrát, aby to byl opětovně nářez jak dobytek, o tom žádná, protože i jejich třetí placka je ve své podstatě opravdu parádní žánrová jízda. Má to vražedný tah na bránu, pořád to kope a naprosto bezesporu jde o skvělou nahrávku “moderního” black metalu, který však stále ctí tradice. Na druhou stranu je ale bohužel nutno dodat, že “Ultimatum Necrophilia” už nemá až takovou sílou, jakou mělo “Misanthropic Path of Madness” (a to ostatně platilo i o “Towards the Ultimate”)… dost možná to bude vězet i v tom, že ta pozdější alba jednoduše nemají (a nemohou mít) onen moment překvapení, díky němuž “Misanthropic Path of Madness” posluchače bez milosti smetlo. Nicméně jak už bylo řečeno, i přes tento detail je to pořád kvalita.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.