Svet Kant - Loneliness

Svet Kant – Loneliness

Svet Kant - Loneliness
Země: Nizozemsko
Žánr: experimental extreme metal
Datum vydání: 1.8.2013
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

Svet Kant je kapela, která má naprosto geniální název. Netuším, jestli to byl záměr, ale když si jejich jméno přečtete, vyslovuje se to úplně stejně jako “zpocená píča”. Co se muziky týká, hovoří o sobě tato formace sídlící v Dublinu, že hraje experimentální (death) metal s vlivy klasické muziky, jazzu, flamenca a folklóru. Což o to, to by klidně mohlo být i zajímavé, formálně vlastně i je, ale to provedení je tak špatné, že byste radši čuchali sweat cunt, než poslouchali Svet Kant.

Dobrá, co je tedy špatně? Instrumentálně na tom naše “Zpocená píča” není zas tak strašně, poslouchat se to i dá a místy se dá hovořit i o tom, že by zde nějaký potenciál mohl být. Mimoto je na nahrávce cítit snaha opravdu znít nějak odlišně a dejme tomu progresivně, což je dozajista chvályhodná věc. O žádný zázrak se sice nejedná, ale řekněme, že Svet Kant relativně obstáli a minimálně průměrnou známku by si za instrumentální část debutového alba “Loneliness” odnesli.

Zpěv je však na tom mnohem hůře. Ten extrémní je většinou špatný, v těch nejsilnějších chvilkách jen podprůměrný, ale i ten je přímo geniální proti tomu, co Svet Kant předvádějí s čistým vokálem. Dámy a pánové, tohle je naprosté zvěrstvo a totálně nechápu, že to vůbec může někdo myslet seriózně a ještě za to chtít nějaké prachy. Zapomeňte na všechny recenze, kde jsem mluvil o falešném vokálu, tohle je úplně jiný level mimo veškerá měřítka. Čistý vokál je tak příšerný, že bych to zazpíval líp i já – a to já fakt zpívat neumím a už na hudební výchově jsem měl od soudružky učitelky povolenou výjimku, abych si dal během třídního zpěvu přestávku.

Tohle je prostě šílenost, která jinak +/- obstojnou instrumentální složku posílá absolutně do pekel. Do toho přidejte, že “Loneliness” trvá astronomických 73 minut, a máte před sebou album, jehož doposlouchání se (bez jakékoliv nadsázky) rovná výkonu tak heroickému, že by i gerojové ze slavných sovětských válečných filmů mohli jen tiše závidět. Ruce pryč, tohle se nedá poslouchat – tahle píča je fakt hodně zpocená.


4 komentáře u „Svet Kant – Loneliness“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.