System Divide - The Collapse

System Divide – The Collapse

System Divide - The Collapse
Země: international
Žánr: melodic death metal / metalcore
Datum vydání: 17.5.2009
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Zbytek redakce hodnotí:
H. – 4/10

Průměrné hodnocení: 5/10

Odkazy:
twitter

System Divide je velice mladá kapela. Byla založena minulý rok a na kontě má zatím pouze jedno EP. Skupina již podepsala smlouvu s Metal Blade Records a momentálně tráví veškerý čas ve studiu. Plánované datum vydání nového alba je červen roku 2010. Kapela by měla mít na triku ještě jeden videoklip, ale ten se asi někde ztratil, protože už zhruba od října nám ho System Divide slibují a stále nic. Vyšel pouze 30 vteřinový trailer, ve kterém se navíc ukazuje pouze 7 sekund vůbec z natočeného materiálu! Celá verze ještě není oficiálně venku, a kdo ví, kdy bude.

Hudba System Divide se se dá popsat celkem lehce. Skupina hraje styl velice podobný DevilDriver, tedy modernější verze thrash metalu. Občas si do něj pronikne některý prvek metalcoru. System Divide do Devildriver zvuků zabudovali ještě ženské vokály. Kapela totiž používá dva hlavní zpěváky. Mužský vokál má na starosti klasický growl a ženský vokál se snaží jít hlavně do výšek. Právě tento druhý zpěv dodává hudbě unikátnost a dělá ji zajímavou. Můžu říct, že bez zpěvačky by tato skupina neměla moc co nabídnout.

Toto EP tvoří čtyři písně. Vše začíná “Purity in Imperfection”. Hlavní roli tu má hlavně growl až metalcorový scream, to samé ve druhé “The Apec Doctrine”. Ženský vokál má povětšinou spíš vedlejší roli a na scénu ve své plné kráse se dostává až ve třetí “Sealed Shut”, kde si naplno užijete jeho skvělou podobu a výšky. Osobně bych dával zpěvačce více prostoru, protože má veliký talent, který už prokázala ve své minulé kapele Distorted. Poslední písní je “(n)Ether”. Na této písni mě trochu mrzí bicí (a celkově i po celém albu), protože v pomalejších částech mohl bubeník ubrat na dvojšlapce a trochu to zpomalit. Tímto mě zklamala i produkce, protože mohla ubrat na hlasitosti. Přeci jen, když skoro nehraje kytara a měl by vyniknout hlavně zpěv, tak to dvojšlapka v pozadí poměrně kazí. Je to sice jen detail, ale kapela by na něm měla zapracovat.

“The Collapse” je velice solidní, zní hodně slušně a napovídá, jak by se celé album mohlo vyvíjet. Osobně se na něj velice těším a zajimá mě, jak bude vypadat nový materiál skupiny. Hodnocení 6/10 je optimální, je to stále ve fázi vývoje a uvidíme, jak na tom budou, až nasbírají více zkušeností. Je tu hodně chyb, ale také hodně předností, potenciál tu je. Toto EP mě přesvedčilo k tomu, abych System Divide dál sledoval.

Ještě jedna maličkost, zpěvačka a zpěvák jsou spolu ve svazku manželském, takže doufejme, že se nějak nepohádají a nepovede to k rozvodu. Rozvod dvou členů totiž často vyústí k rozpadu kapely a to přeci nechceme :)


5 komentářů u „System Divide – The Collapse“

  1. Mě osobně tenhle matroš ze židle nezvednul. Poslouchat se to dá, ale je to spíš průměr a vzhledem k tomu, že já jsem co se hudby týče hodně náročnej parchant, a že to zrovna není můj žánr, dávám lehce podrůměrnou známku. Palec nahoru ale za zpěvačku, kdyby zpívala jenom ona, hned by mi to šmakovalo víc :-)

  2. Sven De Caluw z Aborted má hodně dobrý vokál, vůbec bych ho nezatracoval…jinak jsem zvědavý co bude dál.

    1. To sem ani nevěděl, že je to on. Ale problém neni v to, že by zpíval špatně, to vůbec. Ony jen všechny kapely z žánru System Divide znějí úplně stejně (to neni prázdná fráze, ale fakt) a právě jenom ta zpěvačka skupinu alespoň trochu odlišuje. A na to, že ona je jedinej důvod, proč se o System Divide vůbec zajímat (protože bez ní by člověk moh poslechnout cokoliv jinýho ze žánru a vyšlo by to nastejno), dostává pohříchu málo prostoru.

    2. jj samozrejme, Sven je na tom hodne dobře, ale ta zpevacka tomu dodava tu unikatnost. Jak jsem psal, bez zpevacky by ta kapela nemela co nabidnout. Byla by to proste dalsi kopie a zneli by, jako ti ostatni. Spis bych nechaval vyniknout zpevacku a Svena tam daval jen obcasne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.