Terrifier - Metal or Death

Terrifier – Metal or Death

Terrifier - Metal or Death
Země: Kanada
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 1.6.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Odkazy:
facebook

Že vám bylo jméno kanadských Terrifier doposud utajeno? Nezoufejte, nejste jediní. Jde totiž o teprve dva roky starou thrash metalovou mlátičku, která však dříve fungovala pěknou řádku let pod názvem Skull Hammer. Už se chytáte? Ne? Máte fuk, já taky ne. Důležitější však bylo vám vnuknout myšlenku, že dva roky fungující Terrifier ve skutečnosti nejsou žádní cucáci a leccos mají i v jiných projektech nahráno. Dnes se podíváme na první (a doposud i poslední) počin Terrifier – minialbum “Metal or Death EP”, které sice vyšlo již před rokem, ale my na něj s radostí zavzpomínáme v několika dalších řádcích.

Jak jsem již naznačil, Terrifier mají pár let za sebou a je to pekelně znát. Kapela nevmýšlí nic složitého a do posluchače rve od prvních minut až po tu dvanáctou salvu poctivého thrashe se vším všudy. Však se podívejte na obálku, logo, názvy skladeb, tady se na invenci nehraje, síla Terrifier je v něčem, co bylo již dávno řečeno. Jenže vzhledem k tomu, s jakou grácií Kanaďané tuto naprosto neoriginální muziku podávají, člověka ani nenapadne jim to vyčítat za zlé. Je zřejmé, že za název celého EP i titulní skladby “Metal or Death” bych nejradši fackoval, ale v případě Terrifier je to omluvitelné. Na kapele je slyšet ohromná chuť, nasazení a co především – láska chovaná k thrash metalu. Opět – klasický thrashový vokál na pomezí čistého vokálu a křiku, energické kytary, sóla i vynalézavé bicí. Zvuk by sice mohl být vzhledem k dnešním vymoženostem o poznání řezavější, ale to už by to celé vlastně nedávalo smysl, tady se kuje oldschool!

“Metal or Death EP” servíruje to, co bylo již před nějakými 20, 25 lety prostřednictvím Slayer, Exodus, Testament a spoustou dalších řečeno. Terrifier však nezní křečovitě, vyloženě nevykrádají a svým 12minutovým minialbem mě jednoduše zbořili. A to mi u takového druhu muziky stačí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.