The Birds of Satan - The Birds of Satan

The Birds of Satan – The Birds of Satan

The Birds of Satan - The Birds of Satan
Země: USA
Žánr: hard rock
Datum vydání: 15.4.2014
Label: Shanabelle Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Foo Fighters se v loňském roce nacházeli v období zimního spánku, takže se jejich bubeník Taylor Hawkins rozhodl, že se nebude nudit a zformoval svůj boční projekt s názvem The Birds of Satan, v němž s ním působí jistí Wiley Hodgden a Mick Murphy, a během několika týdnů stvořili své debutové album “The Birds of Satan”, na němž vzdávají holt velikánům amerického stadiónového rocku.

Taylor Hawkins sice nikdy nebyl tak dobrý zpěvák jako Dave Grohl, ale jeho neučesaný vokál má něco do sebe, a pokud si pro sebe napíše vhodnou hudbu, kde může nechat vyniknout právě tu jeho přírodní formu, tak to dohromady nefunguje zas tak zle. Předchozí boční projekt mimo Foo Fighters jménem Taylor Hawkins and the Coattail Riders mě na obou vydaných albech celkem slušně bavil a totéž jsem očekával od “The Birds of Satan”. Neříkám, že to je špatné album, je potřeba ho brát s rezervou, protože všudypřítomná uvolněná atmosféra a dobrá nálada značí, že ve studiu se všichni hodně bavili a natočili si album pro svou vlastní radost, ale to nemusí vždy stačit k tomu, aby se dalo hovořit o dobré desce.

“The Birds of Satan” přináší několik slušných momentů (“Thank for the Line”, “Wait Til Tomorrow” nebo “Nothing at All”), ale těch nevýrazných lehce převládá. Zvlášť úvodní desetiminutová vražda “The Ballad of the Birds of Satan” je vážně přešlap. Natáhnout to, co normálně stačí pro dvouminutovou odrhovačku na pětinásobnou hrací plochu, je vrchol. Ne, že by jí chyběly změny temp, ale taková pecka, aby udržela pozornost tak dlouhou dobu to rozhodně není.

Ačkoli se mi to neříká úplně snadno, tak Taylor tentokrát přestřelil a vydal kolekci písní, kterým nelze upřít snahu udělat poctivý rock’n’roll v duchu starých Aerosmith, ale s kvalitou jednotlivých songů a zejména alba jako celku, to není valná sláva. Když už budu chtít slyšet Taylora zpívat slušné songy, tak si pustím třeba druhou desku od Coattail Riders. Za mě slabý podprůměr.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.