The Contortionist - Language

The Contortionist – Language

The Contortionist - Language
Země: USA
Žánr: progressive metal
Datum vydání: 16.10.2014
Label: eOne Music

Odkazy:
facebook / twitter

Od vydání posledního alba zámořských progresivců The Contortionist se v řadách této šestice udála jedna zásadní změna, jíž je výměna na postu vokalisty. Odchozího Jonathana Carpentera nahradil jistý Michael Lessard, jenž doposud získával zkušenosti u Last Chance to Reason a který posouvá výraz kapely směrem ke klasičtějšímu progresivně metalovému mustru. Je fakt, že minulé album “Intrinsic” jsem od vydání neslyšel, ale ubylo trendy deathcorových momentů a výraz kapely se stále více posouvá do sfér, v nichž se dnes pohybují Dream Theater, ovšem v podání The Contortionist je slyšet nemálo moderních progresivních vlivů ve stylu Between the Buried and Me.

“Language” při hrací době 50 minut rozehrává brilantní hru nálad a konstrastů, mezi kterými The Contortionist balancují bez menšího zaváhání. Od úvodní akustické “The Source” s kaskádovitě vrstvenými vokály novice Micheala, přes středobod celé nahrávky, jímž je dvojdílná titulní záležitost, až k posledním dvěma rozmáchlým skladbám se velmi sebejistě střídají tvrdší pasáže s melancholickými plochami. V případě The Contortionist není nutné mezi těmito rozdílnými přístupy dělat tučnou čáru, protože fungují ve vzájemné symbióze, a když slyším závěrečnou “The Parable” nebo “Language I: Intuition”, tak nemám výhrad. Občas mi bylo na závadu až přílišné vrstvení melodického, takřka robotického vokálu s agresivním řevem, protože se tím spojení konstrastů stalo všednější, ale závěrečné dojmy toto nijak výrazně nekazí.

“Language” nelze upřít snahu působit příliš dokonale. Z každé vteřiny je slyšet, že si s kompoziční stránkou dal někdo hodně záležet, a když si k tomu připočtete skvělou práci s vokálními melodiemi, tak věřte, že nudit se nebudete. Zas tak dokonale a strojově chladně totiž The Contortionist nepůsobí a z jejich projevu je cítit lidskost. Jako příslib zajímavých zítřků je novinka určitě krok správným směrem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.