The Last Charge - Anima Sola

The Last Charge – Anima Sola

The Last Charge - Anima Sola
Země: Maďarsko
Žánr: beatdown hardcore
Datum vydání: 5.9.2014
Label: BDHW Records

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Když jsem k hodnocení dostal novou krátkohrající desku “Anima Sola” od maďarské mlátičky The Last Charge, pustil jsem si klip k songu “Order Through Chaos”. Fajn, tohle jsou týpci z té drsnější části hardcorové scény. Masky přes obličej a v klipu demonstrace a hořící auta (bůhví kde, tyhle šílenosti se snad v Maďarsku v ulicích nedějou…!), do toho nekompromisní beatdown pěkně od podlahy. Tento klip při poslechu trochu ovlivnil můj úsudek, nějak jsem se nemohl při těch maskách a brutálním zvuku ubránit představě legendárního jakože-mexického death/grindu Brujeria.

EPčko má snad 14 minut dohromady a pánové se vskutku činili, nacpat do té slabé čtvrthodinky snad všechno zlo, které v v sobě od vydání poslední desky nashromáždili. Zvuk alba mě příliš nenadchnul, “chlupaté”, hutné a uřvané kytary se už dneska nenosí, stejně jako většina dnešní scény jsem zmlsán moderní křišťálovou djentovou a metalcorovou produkcí, ale v tomhle případě se to asi dá odpustit, protože bych se klidně vsadil, že deska vznikala nějakým DIY postupem, jak už na hardcore scéně bývá často zvykem.

Když se přenesu přes ten zvuk, tak by se The Last Charge skladbou riffů dali možná přirovnat k mým oblíbencům Emmure, ovšem bez rapu, na mikrofonu spíš s někým, kdo připomíná Juana Bruja z již zmíněných Brujeria. A obojí mám dost rád, takže tuhle maďarskou smečku v žádném případě nemůžu nějak shodit, nicméně kapely se dneska množí geometrickou řadou a hardcore, kde je jenom názor a drhnutí kytar, dneska těžko může vybočit z průměru. Nejvtipnější na tom je, že jsem po zhlédnutí klipu nabyl dojmu, že jde o nekompromisní levičácké SXE bojovníky za práva zvířat nebo tak něco, pak jsem ale viděl klip ke staršímu tracku, kde kapela poskakuje na střeše paneláku v uniformních metalcorových outfitech, a skoro jsem se lekl, že jsem zrecenzoval špatnou kapelu. To je ale už jiná pohádka…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.