Thomas Giles - Modern Noise

Thomas Giles – Modern Noise

Thomas Giles - Modern Noise
Země: USA
Žánr: rock / electronic
Datum vydání: 25.11.2014
Label: Metal Blade Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Thomas Giles, jinak také Tommy Rogers, je zakládající člen dnes už zaběhlé progresivně death metalové formace Between the Buried and Me. Jejich zvuk už je po letech společného hraní poměrně přesně definovaný, a tak asi aby dal průchod vlastním nápadům, začal Giles vedle své mateřské kapely tvořit i sólově. První album vydané ještě pod jménem Giles vyšlo již v roce 2004, ovšem tenkrát šlo jen o nesmělý pokus. To s druhým sólovým počinem a zároveň prvním albem pod jménem Thomas Giles se již Giles pustil do práce plnohodnotně a výsledkem bylo solidní album, kde se mísilo vše od elektroniky přes pop až po metal. Ačkoli bylo “Pulse” povedené, bylo přeci jen dost neuspořádané a zjevně mu chyběl větší nadhled zkušeného muzikanta. “Modern Noise” je v tomto ohledu mnohem dál.

V první řadě je novinka zřetelně semknutější. Každá skladba má své jasné místo, nikde nejsou žádné “dramaturgicky nesmyslné” skoky. Gilesova hudba je stále kombinací popu, elektroniky a tentokrát také nezanedbatelných rockových vlivů, ovšem nyní jsou všechny žánry slity v jeden celek. Jako příklad může posloužit singl “Siphon the Bad Blood”, ke kterému Giles natočil i ujetý videoklip. Skladba se na albu řadí mezi ty rockovější, což se pozná zejména výraznou basovou linkou, pochodovým tempem a křiklavým refrénem, přesto nepostrádá popový nádech. Ještě lepším příkladem je pak skvělá “I Appear Disappear”, jež začne velice klidnou elektronikou a přes energický střed přejde k uvolněnému kytarovému sólu v závěru. To “Modern Noise” je naopak převážně elektronická. Zajímavý je i téměř jazzový pokus “Blueberry Queen” či hodně elektronická a hravá “Modern Noise”. Jediná píseň, která mi nesedla, je “We Wander Lonely”, jejíž elektronický podklad je ve spojení s extrémně pomalým tempem stoprocentním zabijákem jinak dobře rozjetého alba.

Giles přesto prokázal, že je nejen dobrý zpěvák a klávesák, ale i schopný multiinstrumentalista obecně, stejně jako skladatel. Jeho třetí sólový počin je zatím tím jasně nejlepším.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.