Thrashing Machine - Insight

Thrashing Machine – Insight

Thrashing Machine
Země: Česká republika
Žánr: thrash / groove metal
Datum vydání: 13.12.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Thrashing Machine

Šestajovičtí mladíci Thrashing Machine nejsou nikterak profláklou sebrankou, od níž by posluchač čekal vyloženě zajímavé věci a jejíž jméno by nosil v hlavě automaticky, když se řekne thrash metal. Zvláště s přihlédnutím k nízkému věku jejich členů, kdy se očekává, že v prvních letech se kapely mnohdy teprve hledají, ovšem krátkohrající debutový počin z dílny Thrashing Machine, jímž se stalo pětiskladbové EP “Insight”, přináší překvapivě ucelenou formu kombinace pomalejšího, techničtěji laděného thrash metalu s moderním groove metalem a letmými výlety do rockových vod prostřednictvím poklidných instrumentálních pasáží. A musím uznat, že to nezní vůbec špatně.

Celkově modernímu nádechu nahrávky, která má k oldschoolovému ohlížení zpět do historie zatraceně daleko, pomáhá řízný sound, jenž už je sice i u nás standard, ale k takto laděné hudbě si nedokážu představit klasickou kytarovou brusku, takže palec nahoru. A ten patří i čtveřici samotné, která je pod “Insight” podepsána, protože ruku v ruce se šlapavými songy, kterým i přes relativně časté změny tempa nechybí pořádná dávka energie, dokazují, že své nástroje nedrží v rukou poprvé a občas zabrousí někam k techničtěji propracovanému thrash metalu. K tomu nejvíce svádí “Disease Called Human Mind” prostřednictvím proměnlivých kytarových temp. Zvláště pomalejší pasáž, v níž se skladba po čtyřech minutách vyvine, nemá chybu a pro krátkou vybrnkávanou melodii v páté minutě, jež uvádí kytarové sólo, platí totéž.

Pokud nepočítám závěrečnou instrumentálku “Aeon”, tak se na “Insight” sešla celkem čtveřice regulérních písní, z nichž musím vyzdvihnout především titulní “Insight”, jež se postupně zklidňuje až po závěrečnou poklidnou instrumentální pasáž, a agresivní “So Run” se zasekávanými kytarami. Ačkoli druhá jmenovaná je píseň, v níž mi příliš nesedí některé momenty z vokální linky. Možná je to dáno tou učenou angličtinou, která tahá za uši, ale jak je “So Run” instrumentálně skvělá jízda, tak z hlediska zpěvu se jedná paradoxně o slabší kus. Ovšem to je jen drobná vada na kráse, protože chytrých momentů si Thrashing Machine připravili dostatek, takže proč hledat na jejich debutu mouchy…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.