Thy Serpent's Cult - Sedition, Sorcery and Blasphemy

Thy Serpent’s Cult – Sedition, Sorcery and Blasphemy

Thy Serpent's Cult - Sedition, Sorcery and Blasphemy
Země: Chile
Žánr: death metal
Datum vydání: 30.8.2014
Label: Ordo MCM

Odkazy:

K recenzi poskytl:
Clavis Secretorvm

Když se řekne extrémní metal v Chile a konkrétně death metal, většině lidí jako první na mysli vytanou asi veteráni Pentagram (Chile) nebo třeba Unaussprechlichen Kulten, ale jak už tomu tak bývá, i zde se toho skrývá mnohem více a nyní (a nutno říct, že to není poprvé) se na jednu takovou méně známou death metalovou smečku z téhle země podíváme.

Tihle konkrétní řezníci se jmenují Thy Serpent’s Cult, pocházejí z hlavního města Santiago de Chile a v loňském roce do světa vypustili svou druhou dlouhohrající fošnu s názvem “Sedition, Sorcery and Blasphemy”, již zdobí dost povedený a zajímavý přebal. Jsou však Thy Serpent’s Cult takto zajímaví i hudebně? Inu, tahle jihoamerická pětice drhne docela oldschoolový death metal, takže v případě, že je pro vás zajímavost něco jako synonymum pro neotřelost, pak tady příliš nepochodíte. Jenž ačkoliv se “Sedition, Sorcery and Blasphemy” nese v duchu čistokrevného death metalu bez jakékoliv snahy o nějaké ozvláštnění, kvalita v tom stále je. Thy Serpent’s Cult znějí +/- jako raná tvorba Deicide, a kdyby tahle fošna vyšla přibližně ve stejné době jako první desky floridských neznabohů, myslím, že dnes by ze “Sedition, Sorcery and Blasphemy” mohl být docela solidní kult, na nějž by spousta death metalových fanatiků dodnes přísahala. Na kdyby se však bohužel nehraje a v roce 2014 (abychom se drželi data vydání) už takováhle placka na prdel neposadí snad nikoho.

Thy Serpent’s Cult to ale pořád drhnou dobře, jejich riffy jsou solidně kulervoucí, občasné melodie nebo sóla jsou na velmi dobré úrovni a tu a tam se pro ozvláštnění objeví i mluvené intro. Předpokládám, že jde o samply z nějakých bijáků, ale třeba takové “Black Wizard” předcházející nářezovce “The Order of the Black Flame” má vážně atmosféru a na placku plnou blasfemického zlo death metalu se rozhodně hodí. Tak jako tak, fandové do tohohle druhu muziky moc váhat nemusí, jelikož navzdory vší neoriginalitě je poslech “Sedition, Sorcery and Blasphemy” poměrně zábavný a koule to určitě má.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.