Trouble - The Distortion Field

Trouble – The Distortion Field

Trouble - The Distortion Field
Země: USA
Žánr: doom /stoner metal
Datum vydání: 16.7.2013
Label: FRW Music

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Trouble patří k základům americké doom metalové scény. Ta je dosti svébytná a zrovna u této kapely mám dojem, že tam toho doomu nikdy příliš nebylo. Sabaťácký základ tam sice je, ale jde se více do heavy metalu než do zkázonosné odnože. Co vlastně tedy novinkové album “The Distortion Field” přináší? Především není nazpívané charismatickým Ericem Wagnerem, ale Kylem Thomasem

Rozhodně se musí nechat, že jde o kvalitního pěvce, přesto mi jeho projev zní poněkud tuctově. Schází mi tam nějaká jiskra, něco, u čeho bych si fakt dokázal říct, že mu to žeru i s navijákem. Nemám tím na mysli, že by to byl nějaký průser, muzika je kvalitní a chytlavá. Po všech těch letech už má kapela přece jen nějakou praxi, a tudíž nehrozí, že by po skladatelské stránce měli zklamat. Vlastně mě docela překvapilo, jak uvolněným dojmem celá nahrávka působí. Hned od úvodu se valí těžkotonážní riffy, aby se skladba následně rozjela a evokovala mi Black Sabbath v éře s nebožtíkem Diem. Chvílemi to fakt zní jako regulérní heavy metal se zatěžkanějšími kytarami.

Album dosahuje stopáže přes hodinu, ale nenudí. Skladby jsou nápadité a napínavé, navíc s chytlavými refrény. Těžkotonážní zvuk výsledku jen a jen pomáhá. Vysloveně mě to baví, jen jsem musel překonat to počáteční překvapení z celkového vyznění a nového vokalisty. Přece jen jsem očekával něco trochu jiného, ale ve finále jsem spokojený. Riffy nutí do pařby hned od prvních tónů, jsou správně úderné, jednoduché, účelné. V podstatě celá deska je taková… účelná. Vše je na svých místech a nic nepřečuhuje víc, než je potřeba.

Nemám moc co dál k této desce říct. Tohle by se mělo poslouchat, ne sáhodlouze komentovat. Pro milovníky doomovek (těch tradičních z amerického kontinentu) určitě povinnost. Trouble totiž umí a ani po třiceti letech rozhodně elán neztrácí. Dokáží jít s dobou a přitom hrát v podstatě archaický žánr. I to je dneska už umění. Mnoho kapel oživuje odkazy dob dřívějších, ale je kumšt neznít při tom jako stupidní revival. Ne tak v tomto případě, když nějakou hudbu děláte takovou dobu, asi těžko můžete přijít s vyloženým propadákem. Myslím, že na svou novou desku můžou být Trouble hrdí, protože byť bez původního pěvce, dokázali s novým zpěvákem vytvořit silnou fošnu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.