Undermine the Supremacy - Ashes

Undermine the Supremacy – Ashes

Undermine the Supremacy - Ashes
Země: Austrálie
Žánr: metalcore
Datum vydání: 6.6.2014
Label: Eschatonic Records

Hodnocení: 3/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Undermine the Supremacy se označují za kapelu hrající melodický deathcore. Tak vám nevím, skoro bych řekl, že melodický deathcore je jen chlapácký název pro metalcore. Ale i kdyby zde nějaké rozdíly byly, je třeba říci, že “Ashes” zní přesně tak, jak bych čekal, že bude melodicky deathcorové album znít. Docela nudně.

“Ashes” trpí téměř všemi žánrovými bolístkami. Prvotně jsou zde riffy, které jsou, z velké části, obyčejně breakdownově nezajímavé. Ne všechny, to musím uznat, ale značná část ano. Kytary jsou však silnou stránkou kapely, pokud je porovnám se zpěvem, který je kompletně nezajímavý a snad až na (popravdě dost hrozný) výlet k vyšším frekvencím v závěrečné skladbě úplně monotónní. Album ke všemu otevírá “dramatická” “orchestrální” pasáž, což je jako úvod k dvacetiminutovému EP trošku přestřelené.

Začal jsem hodně zostra, ale stačí se podívat na konec minirecenze a zjistíte, že hodnocení tak nízké není. Proč tomu tak je? Inu, ne vše je totiž tak špatné, jak jsem popsal. Předně se povedla většina práce sólové kytary a tím myslím jak sóla, tak i různé melodické vyhrávky v dalších částech skladeb. Navíc například taková “Razor Tongue”, která je po velkou část své hrací doby breakdownů-prostá, se docela dobře poslouchá. To samé lze v menší míře prohlásit o druhé polovině “Predatory Parasite”, v níž se místy mihne poměrně pěkná kytarová melodie.

Kapela rozhodně plní slib melodičnosti a dokazuje to i bez použití čistého zpěvu a podobných podvůdků, za což jí patří pochvala. Jenže i to je zásluha solidní sólové kytary, bez níž by album ztratilo i ten zbytek charismatu. Nemyslím, že bych byl vyloženě zaměřen proti žánru samotnému, ale takhle by to, pánové, prostě nešlo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.