Unterschicht - Monster Akt 1 Kopfkino

Unterschicht – Monster Akt 1: Kopfkino

Unterschicht - Monster Akt 1: Kopfkino
Země: Německo
Žánr: dark electro / industrial / EBM
Datum vydání: 14.3.2014
Label: Danse Macabre Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook

Jak už název napovídá, “Monster Akt 1: Kopfkino” je pouze první částí rozsáhlejšího celku. Konkrétně se jedná o trilogii, jejíž další dva díly má německá formace Unterschicht v plánu vydat v budoucnu. Tak jako tak se nyní podíváme na to, jak první třetina “Monster” dopadla…

“Monster Akt 1: Kopfkino” je do jisté míry rozhodně zajímavá deska, jež ovšem bohužel trpí několika neduhy. Tím prvním je to, že zdaleka ne o všech písničkách se dá tvrdit, že to jsou úplné pecky, vlastně mi některé kusy připadají spíš jako vata do počtu a osobně bych se bez nich obešel. Není to neposlouchatelné, ale jak dokazují jiné hitovky, Unterschicht to umí i lépe. Úvodní “Mann im Kopf” se ještě dá, ale není to žádný trhák, nicméně pořád lepší než trochu natahovaný závěr v podobě posledních tří věcí “Seelenfrieden”, “Butterfly” a “Serial Killers”. Druhým problémem je trochu přepálená délka… kdyby Unterschicht svůj počin osekali o tyhle čtyři skladby, hned bychom se z hodiny dostali na mnohem přijatelnějších 40 minut a bylo by to super.

Na druhou stranu však oba ty neduhy naprosto dostatečně vyvažuje zbytek “Monster Akt 1: Kopfkino”, který je ve všech případech hodně dobrý, někdy dokonce kulervoucí. Vály jako “Wenn mich der Wahnsinn küsst”, “I Kill You”, “Dort wo du jetzt bist” a především neskutečně našlapaná jízda “Du sollst bluten” jsou všechny absolutní nářezy přesně v tom stylu, jaký mám já osobně v tvrdé elektronice nejraději.

Jak dokazují ty nejsilnější kusy, Unterschicht je jméno, s nímž je rozhodně třeba počítat, protože tihle Němci zcela zjevně mají dobré nápady a dokážou je přetavit do dobrých songů. Škoda, že se na “Monster Akt 1: Kopfkino” nevyvarovali několika mušek, ale pokud je do příště vychytají a do pokračování si z prvního dílu vezmou jenom to nejlepší, věřím tomu, že to bude vražedná fošna. Už teď za hodně silných 7.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.