Vlk - Unknown Totems

Vlk – Unknown Totems

Vlk - Unknown Totems
Země: USA
Žánr: black metal
Datum vydání: 3.9.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Možná jste si už všimli, že se v poslední době snažím do minirecenzí sem tam dávat demosnímky a další neřadové nosiče začínajících black metalových kapel. Dvoučlenný projekt s názvem Vlk z Chicaga patří právě mezi takové záležitosti. Prvním vydaným počinem kapely je právě EP “Unkown Totems”

Na ploše 18 minut a pár vteřinek navrch Vlk nabízejí dvě kratší instrumentální mezihry “-“ a “–“, tři vlastní kusy a předělávku “Echelons” od For Against… originál ovšem neznám a verze Vlk na počin svým vyzněním pasuje více než dobře. Obě intermezza téměř bez názvu nahrávku docela příjemně ozvláštňují, což ve výsledku přijde docela k duhu, jelikož vlastní tvorba Vlk se nese v duchu dost undergroundového black metalu se všemi klady i zápory, které z toho pojetí muziky vyplývají a které k tomu vlastně i neodmyslitelně patří. Zvuk je patřičně zahuhlaný a garážový, což asi dost posluchačů odradí už dopředu, ale pokud vám to nevadí, můžete se těšit na až překvapivě dobře provedený black metal v podzemním duchu s patřičně ohavnou atmosférou. Vlk se navíc nebojí nejet jen v monotónní formě a každá skladba obsahuje hned několik změn tempa, jindy i další vychytávky, jakou je třeba krátké sólo ve čtvrtině “The Hated Seed” nebo pomalá vybrnkávačka v tom samém songu. Určitě si řeknete, že co je na tom, však to není zvláštního, což je obecně pravda, nicméně “Unknown Totems” je počin natolik minimalistický, že to vážně dokáže udělat skoro až divy.

Co do hudební stránky je tedy “Unknown Totems” poměrně zajímavé dílko, jež by lidem, kteří shánějí tajné tipy na nekoukané demáčové kapely z oblasti black metalu, mohlo dost sednout. Třeba mě osobně Vlk docela příjemně překvapili.

Obvykle to nedělám, ale v tomto případě si zaslouží zmínku nejen obsah, ale i forma – “Unknown Totems” totiž vyšlo jako pálené CD v ručně vyráběné a ručně číslované kapse v brutální limitaci 30 kusů. Když k tomu připočtete dost dobrou hudbu a fakt, že výsledný nosič vypadá opravdu skvěle, stává se z tohoto EP hodně pěkná raritka…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.