Wyld - Stoned

Wyld – Stoned

Wyld - Stoned
Země: Francie
Žánr: rock / metal
Datum vydání: 14.6.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Wyld

Francouzská pětice Wyld patří mezi služebně mladé kapely, protože na hudební mapě je k nalezení teprve od roku 2011, nicméně to jí nebrání vydat hned na svém debutovém počinu materiál, který je vyspělý a ideově ucelený. Žádné hloupé experimenty se nekonají, a na “Stoned” se tak sešla čtveřice písní, jejichž základ je až na jednu výjimku položen v americké kytarové tvorbě špinavějšího ražení. Nemá cenu řešit, jestli je to víc stoner nebo metalizovaný rock, protože ty songy jsou tak pohodové, že se poslouchají bez škobrtnutí a i opakovaně baví. A to mi od no-name party z Francie ke spokojenosti úplně stačí.

Pokud pominu závěrečnou instrumentálku “Crossroads”, která zní jako kříženec amerického blues a country, tak jsou Wyld zaměření na hutné kytarové riffy, špinavý, avšak dle potřeby lehce zapamatovatelné vokální linky a celkově takovou až hospodskou atmosféru. Jednotlivé songy stojí na jednom kytarovém nápadu, jenž se dále rozvíjí na úrovni klasické čtyřminutové hrací doby, takže na nějaké experimenty opouštějící klasický písničkový mustr zapomeňte.

Popisovat jednotlivé songy je i přes nízký počet tří kousků zbytečné, protože ta základní charakteristika padla již výše, nicméně i tak jsou od sebe písně jednoduše odlišitelné a ku prospěchu věci se rychle dostávají pod kůži. Mně osobně třeba nejvíc okouzlil hutný titulní vál, jehož hlavní riff je jako ukradený ze zkušebny Black Sabbath. Za vypíchnutí stojí z individuálních výkonů hlavně zpěvák Raphael M., který zní trošku jako melodičtější verze Phila Anselma, ovšem bez té agrese. Neříkám, že bych si nedokázal představit lepšího vokalistu, který by skladby ještě trošku zhutnil, ale svou funkci zvládá, což je hlavní.

Nevím, co víc dodat. “Stoned” se dobře poslouchá, skladby jsou vyrovnané a díky krátké hrací době necelých 15 minut vám vrásky na čele určitě nezpůsobí. Ale jestli to znamená, že se k Wyld ještě někdy dobrovolně vrátím? To asi ne. Přeci jen, až se budu nudit, tak radši sáhnu po osvědčených jménech.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.