Ymir's Blood - Voluspa: Doom Cold as Stone

Ymir’s Blood – Voluspa: Doom Cold as Stone

Ymir's Blood - Voluspa: Doom Cold as Stone
Země: Finsko
Žánr: viking metal
Datum vydání: 21.2.2014
Label: Archaic Sound

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Ymir’s Blood je poměrně mladé uskupení z Finska, jež svůj vznik datuje do roku 2012. A právě v něm také tato trojice vydala své první demíčko pojmenované “Voluspa: Doom Cold as Stone”… pokud vám jeho název přijde nápadně podobný názvu letošního EP napsaného v nadpisu této minirecenze, přijde vám tak správně. Ve skutečnosti se totiž jedná o zcela totožný materiál, jenž akorát nyní vychází znovu, oficiálně, s novým přebalem a doplněn navíc jednou skladbou “Ritual for the Invocation of Thunder”. Původní podobu písniček na demosnímku jsem ovšem neslyšel, pročež nemohu soudit, jestli došlo k nějakým změnám ať už ve zvuku nebo rovnou v samotných kompozicích.

Pojďme už však na samotnou muziku. Jak známo, není viking metal jako viking metal. Pokud byste se těšili na chytlavé pivní halekačky třeba ve stylu Ensiferum a podobných kriplovin, které s opravdovým viking metalem nemají nic společného, nechte si zajít chuť… Ymir’s Blood totiž produkují syrovější viking metal v té původnější formě, čili pojetím, jež má blíž poslední desetiletce minulého tisíciletí než k těm debilním odrhovačkám, které jsou posledních cca deset let naprosto nelogicky vydávány za viking metal. A musím říct, že to je mně osobně obrovsky sympatické, takže už jen za tohle si Finové připisují kladné body.

Ve výsledku sice “Voluspa: Doom Cold as Stone” není žádný vyložený zázrak a jedná se spíše o standardní záležitost, nicméně se musí nechat, že se to velice příjemně poslouchá, Ymir’s Blood dokážou přijít s několika dost povedenými nápady a co je hlavní – jsou uvěřitelní. Není to zázrak, ale pořád je to prvotina, takže asi nikdo nečeká žádnou genialitu, stěžejní je to, že v tom rozhodně je potenciál do budoucna. První tři songy jsou staré dva roky, ale “Ritual for the Invocation of Thunder” bude předpokládám novější kus – a právě na něm je opravdu znát velký pokrok, díky němuž by se Ymir’s Blood klidně mohli stát velmi zajímavou kapelou.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.