Youngblood Supercult - Season of the Witch

Youngblood Supercult – Season of the Witch

Youngblood Supercult - Season of the Witch
Země: USA
Žánr: stoner hard rock
Datum vydání: 17.1.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Youngblood Supercult z amerického Kansasu si řekli, že nemá cenu vymýšlet nic nového, ale že když teď tak frčí retro, tak by mohli svou trošku přispět taky. Tahle parta, která vznikla v roce 2011, totiž na své debutové desce “Season of the Witch” přináší slušnou porci stoner zvukem poprášeného hard rocku, jenž vychází ze starých riffů Black Sabbath říznutých bluesovým nádechem, což je pro mě už sama o sobě lákavá kombinace. Když k tomu připočtu ještě velmi příjemný vokál Wyatta Desche a nenásilnou stopáž, která se zastavila před čtyřiceti minutami, tak snad ani nemá cenu hledat na “Season of the Witch” nedostatky.

Ty tam sice jsou, ale oproti upřímné hudební produkci, kterou čtveřice produkuje, nestojí za řeč. Leckdo by mohl namítat, že je to až příliš jednotvárné a chybí albu nějaké oživení v podobě rychlejší skladby nebo naopak nějakého rozmáchlejšícho kousku s psychedelickým nádechem, jak se to dnes v daném žánru dělá velmi často děje, ale vězte, že i přes jistou jednotvárnost je “Season of the Witch” vyrovnaným a silným počinem. Hledat v jeho případě vyložené vrcholy tak není úplně fér, protože tahle deska – stejně jako tomu bylo kdysi v dobách, z nichž si toho pánové a jedna dáma berou nejvíc – funguje hlavně jako celek. Ale nebudu dělat drahoty – mezi největší pecky patří určitě “The Wealth” díky hodně jednoduché struktuře, zpěvné vokální lince a taky kytarovému sólu, které skladbu dělí na dvě poloviny. Hodně dobrá je i “Strawberry Tongue Cutters”, jež přes uvolněný úvod s vypjatým refrénem spěje k bluesovému závěru, jemuž vévodí opět sólová kytara. Ta je vůbec v mnoha skladbách považovatelná za vrchol; přestože nepřináší vyloženě prstylámající výkony, tak do této tvorby padne jako ulitá.

Pominu-li fakt, že si album svým způsobem plyne bez náznaku vyloženě nečekaného momentu, u něhož bych takříkajíc spadl ze židle, tak vlastně “Season of the Witch” nemá slabších stránek. Hudba je to velmi jednoduchá, takže netrvá dlouho do ní proniknout, čili hned po prvním poslechu víte, jak na tom jste. A já se bavím náramně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.