Marduk - Panzer Division Marduk

Marduk – Panzer Division Marduk (1999)

Marduk - Panzer Division Marduk
Země: Švédsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 2008
Label: Regain Records
Původní vydání: červen 1999, Osmose Productions

Hodnocení: 9/10

Odkazy:
web / facebook

Marduk. To už je dnes ve světě black metalu pojem. A tenhle pojem vypustil na svět přesně před deseti lety (myšleno na den přesně) své nejslavnější album “Panzer Division Marduk”. K připomenutí odehrají Marduk i jeden speciální koncert, kde zazní celá tato deska (tím vyvoleným místem se stal festival Party San v Německu). A nakonec, v únoru loňského roku bylo “Panzer Division Marduk” znovu vydáno a právě této re-edici se dnes budeme věnovat.

V čem se tedy znovu-vydání liší od původní edice? První změna je zřejmá na první pohled – jiný obal. Tady záleží na každém samostatně, jestli se mu líbí víc ten nový, bílý nebo “verze ’99”. Podle mého skromného osobního názoru byl ten původní takový působivější (u obrázku je nový obal dole, starý nahoře). O dost více určitě potěší, že re-edice vychází na digipacku. Co si budeme povídat, skládací “leporelo” z tvrdého papíru vypadá o mnoho lépe než plastiková krabička. Na dvou stranách digipacku je pak dobová recenze na “Panzer Division Marduk” z časopisu Metal Hammer. Samozřejmě se jedná o recenzi, která album vychvaluje, jak jen to jde. Značného upgradu se dočkal i booklet, který na nové edici čítá úctyhodných 36 stran.

Vylepšen byl samozřejmě i samotný disk, který obsahuje tři bonusy. První dva jsou písně “Deathride” a “Todeskessel Kurland”. Nikde není psáno, jestli se jedná o zbrusu nové songy nebo zbytky z původního nahrávání, co je ale hlavní, ke starým flákům sednou stejně jako pověstná prdel na hrnec. Jen refrén “Deathride” nápadně připomíná refrén “Baptism by Fire”, ale jinak tyhle dvě věci stojí za hřích. Třetím bonusem je fanoušky vyrobené video k titulní písničce alba. S tímhle klipem mám trochu problém, protože se mi prostě nepovedl spustit (zkoušel jsem to na třech počítačích a dvou DVD přehrávačích). Ani nevím, jestli je chyba na mojí straně, nebo mám jen zmetka (úsměv).

A kromě toho všeho najdete na nové verzi samozřejmě i původních osm songů, včetně pecek jako “502”, “Christraping Black Metal” nebo kultovní “Baptism by Fire”. Od začátku do konce se jede v maximální rychlosti s pedálem nasranosti sešlápnutým až k podlaze. Kdybyste se mě zeptali na nejrychlejší album, které znám, odpovědí “Panzer Division Marduk” bych určitě nic nezkazil. A kdybyste si náhodou chtěli tenhle nářez pořídit, právě tahle limitovka by byla tou správnou volbou.


6 komentářů u „Marduk – Panzer Division Marduk (1999)“

 1. 5.3.1999 – vydání Panzer Division Marduk

  5.3.2009 – zveřejnění Sicmaggot recenze na Panzer Division Marduk;)

 2. H.: tvl good recenze ty bys to natrel aji nejakym tem papalasum ze sparku… fakt good :)

  Jinak k Marduk je to zase kapela uplne blazniva alias gorgorth atd. ten satanismus nejaky skupiny opravdu prehaneji… co se da ustat tak to jsou (vic komercnejsi) dimmu borgir bo cradle of filth ale (ty hardcore 666) skupiny posledni dobou nemusim… to si radsi poslechnu nejaky stary dobry album AC/DC nez poslouchat takovy papalase :)

 3. Díky za zhodnocení recenze:)

  Ňáký kapely to občas trochu přeženou, to jo, ale hlavní je hudba. A Marduk i Gorgoroth sou ve svym žánru 1. liga:) Jo a, sou 1000× bláznivější BM skupiny než Marduk s Gorgorothama dohromady, tyhle dvě sou ještě celkem v normě:D

 4. Od odchodu Legiona Marduk za moc nestojí..navíc ze satanistické BM kapely je nacistická,ale dá se…:D

  (Nechápu jak muže nekdo srovnávat Marduk Gorgoroth?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.