Destructive Explosion of Anal Garland – Tour de Anal

Destructive Explosion of Anal Garland – Tour de Anal

Destructive Explosion of Anal Garland – Tour de Anal
Země: Česká republika
Žánr: grindcore
Datum vydání: 2014
Label: Bizarre Leprous Production

Tracklist:
01. Sexuální demokracie
02. Kloakan
03. Zasouvačka
04. Promenáda v sračkách
05. Bambusový dělo
06. Mrdna číslo jedna
07. Tour de anal
08. Řízky z obřízky
09. Rectal Gates Security
10. Tutanchámovod
11. Úder údem
12. Větry slečny Petry
13. 100%4%
14. Pří-buzna
15. Vylízání kundy velikosti bundy
16. Výkup žaludů
17. Cock-kain
18. Má jí makrelovou
19. Flatv5 lupe
20. Wolverine Blues [Entombed cover]

Hodnocení:
Stick – 7,5/10
H. – 7/10

Průměrné hodnocení: 7,25/10

Odkazy:
facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Bizarre Leprous Productions

Že je česká grindcorová scéna velice silná, o tom není pochyb. Je u nás mnoho kapel a ještě více fanoušků, kteří jsou ochotni na svůj náklep jezdit i do nejrůznějších destinací. Stejně tak mnoho českých kapel má to štěstí, že si dokázaly vybojovat takovou pozici, že se na jejich koncerty chodí třeba i v Mexiku. Grind má u nás zkrátka silnou pozici a k životu se probudila další drtička koulí, ve které figuruje Burák, jinak basák Jig-Ai (v tomto případě i vokalista) a Brutally Deceased. Tentokrát ale obsluhuje bicí artilerii, kterou tedy ovládá taky více než slušně. Je zde řeč o Destructive Explosion of Anal Garland. Ti stejně jako kolegové z Jig­-Ai přicházejí po šesti letech s novou fošnou, pojmenovanou stručně a jasně “Tour de Anal”.

Na celkové prezentaci si těleso dalo záležet, tudíž barvičkový obal pobaví, stejně jako obsah bookletu, který obsahuje i velice povedené podobizny členů kapely. Mimo Buráka v sestavě figuruje zpěvák Wokatej a kytaristé (i basáci) JondaDanem. Desku vydává (u nás už to asi jinak ani nejde) Bizarre Leprous Production. Co se na kotoučku tedy skrývá? Kdo zná Buráka a jeho domovské působiště Jig-Ai, nemůže být překvapený. V devatenácti autorských (dvacátou tvoří coververze od Entombed) písních na ploše bezmála třiceti minut se skrývá grind toho nejhrubějšího ražení. Nejedná se o žádné tanyny, ale o prudký náklep, který dává jen pár chvilek na oddechnutí. Album má švih a koule, to především i díky tomu, že se povětšinou nezdržuje zdlouhavými intry, ta přijdou na přetřes snad jen ve dvou případech. V případě úvodní “Sexuální demokracie” tu máme poselství o tom, jaké jsou původní plány našeho stvořitele. V případě luxusní prasárničky “Vylízání kundy velikosti bundy” tu máme zase inspiraci jednou českou klasikou, která trefně pasuje do kontextu skladby.

Ano, je to porce klasického grindu říznutá death metalem, prodchnutá guturálními vokály, ale nejen jimi. Vokální práce je relativně variabilní, tudíž nemáte pocit, že se točí pořád to samé dokola. Vcelku jsou skladby celkem dynamické a nápadité, takže není problém si desku sjet i několikrát za sebou. Kromě prasopalů typu již zmíněné “Sexuální demokracie” tu najdete i houpavější kousky jako “Bambusový dělo” nebo “Úder údem”. Ve většině však očekávejte prudké rychlé náklepy. Zvuk je chrastivý, mohutný, avšak ve chvíli, kdy začnou blastbeaty, tak jdou kytary strany, což je v případě těch riffů někdy fakt škoda. To je ale taková jediná výraznější kaňka na albu. Prostě mi překáží, když se ten chlív najednou totálně přehluší jedním nástrojem.

Vybírat jednoznačnou hitovku poměrně ani nejde, všechno jsou to takové akční kousky, které si naživo zaslouží absolutní třepání palicí. Grindové řemeslo mají v malíku a stvrzují to i opět velice zábavnými názvy songů. Za mě jednoduše kvalitní grindcorová nálož made in Czech. Burák může být na letošní rok hrdý, daří se mu jak s Jig-Ai, tak i s Destructive Explosion of Anal Garland a s Brutally Deceased, ve kterých má sice nejmenší autorský podíl, ale i tak jde o kvalitní porci muziky. Jasně, tahle deska není objevná, to ani od grindu neočekávám, ale má kule a odsejpá a baví. To je u grindu nejdůležitější.

Na jednu stranu Destructive Explosion of Anal Garland vlastně nepředvádějí vůbec nic nového nebo dříve neslyšeného, a kdybyste řekli, že je to “prostě grind”, tak byste vlastně měli úplnou pravdu a “Tour de Anal” by to bezezbytku vystihovalo. Když to ovšem vezmete z druhé strany, tak to má úplně všechno, co by správná grindcorová fošna měla mít – extrémně brutální muziku, neskutečně zvířecí vokály, nadhled, názvy songů, které jsou minimálně stejně zábavné jako samotná muzika (“Úder údem”, “Vylízání kundy velikosti bundy”, “Řízky z obřízky”… samé perly), pár vtipných samplů… a co je na tom nejlepší, na rozdíl od velké části žánrových kolegů to není jenom chlív, ale vlastně dost dobrá hudba, jejíž poslech mě baví. Jestli vám z toho všeho vychází, že je “Tour de Anal” povedená placka, pak je váš výsledek zcela správný.


1 komentář u „Destructive Explosion of Anal Garland – Tour de Anal“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.