Venomous Skeleton - Drowning in Circles

Venomous Skeleton – Drowning in Circles

Venomous Skeleton - Drowning in Circles

Země: Izrael
Žánr: death metal
Datum vydání: 23.1.2020
Label: selfrelease

Tracklist:
01. Dawn of the Beholders
02. Divine Realm of Existence
03. Tomb of the Restless Soul
04. Alevas san tatianas aleli
05. Chalice to the Other World
06. Taste the Celestial Blood
07. Curse of the Moon
08. Hallucinogenic Sulfuric Mantra
09. Drowning in Circles

Hrací doba: 35:52

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Anubi Press / Everlasting Spew Records

Venomous Skeleton z Izraele mě na první pohled, kvůli přitroublému názvu kapely a banálnímu obalu „Drowning in Circles“, vůbec nezaujali a demo „Arcane Chants of Death“ (2016) mě minulo. Stačilo ale zjistit, že se tu sešli lidi ze Sonne Adam a hned měli pánové mojí úplnou pozornost – na jejich novou nahrávku marně čekám už osmým rokem. Ne, že by vydávali materiál mistrovských kvalit, ale pár silných hymnů, ze kterých bylo úzko a běhal mráz po zádech, mají. Poslední EP „Doctrines of Dark Devotion“ bylo navíc výrazné svou opresivní, temnou atmosférou. A někoho možná zaujme i fakt, že mozek Sonne Adam a zdejší bubeník rovněž působil v Tsorer nebo Hell Darkness.

Určitě jsem po Venomous Skeleton nechtěl nový titul Sonne Adam. Od přítomné sestavy jsem si kromě skvělého zvuku a vokálu hlavně sliboval záruku poctivě zpracovaného materiálu, jenž zdravě čerpá z různých historických zřídel atmosférického metalu smrti. Toho se mi na první pohled dostalo a našlo se i pár pasáží, u nichž samovolně svírám pěsti a křivím hubu. To proto, že Venomous Skeleton se tolik neupínají na pomalé velebení temnot jako bratrská kapela, ale dá se tady slušně zahrozit. Spokojený jsem dále s vynikajícím užitím kláves, vokálem a bicími, pár riffů taky trhá prdele a z toho důvodu si „Dawn of the Beholders“, „Chalice to the Other World“, „Alevas san tatianas aleli“ nebo „Hallucinogenic Sulphurous Mantra“ možná pustím někdy zas. Celkově mám ale jeden nepříjemný problém. Venomous Skeleton nedokázali dostatečně zredukovat balast a z žánrových receptů často vaří jak otrávená bába ve školní jídelně.

Z poslechu „Drowning in Circles“ mám pocit, jako bych sbalil nějakou milou Izraelku, 35 minut se s ní vášnivě olizoval na gauči, žel před strháním šatů do kvartýru vtrhnou kazišuci z Mossadu, abych vyvolenému národu nekurvil genofond, takže z krátkého styku nic není a čiči taky vidím naposledy v životě. Zůstává jen zklamání, otrávenost a marná touha po něčem, co nebylo a už nikdy nebude. Tohle se taky tváří jako parádně zlé a skvěle zpracované deathmetalové album, ale skutek tak trochu utek; ty kvalitní nápady působí neuzavřeně nebo jejich rozletu rovnou brání následná kytarová vata. Úvodní poslechy, navzdory úplné absence vyvrcholení, byly fajn. Jenže po několika týdnech, zvlášť když jsem se uráčil napsat recenzi, se do poslechu „Drowning in Circles“ musím nutit a to je špatně.

Když se Sonne Adam odmlčeli, upínal jsem své „naděje“ na spřízněné Kever, avšak po slibném EP číslo jedna přišlo EP druhé a nuda. „Drowning in Circles“ taky působilo rajcovně a nic. Zbývá mi tedy čekat, než se Sonne Adam opět rozhýbou, a doufat, že nezklamou; případně na jiné album izraelského undergroundu, které rozpálí, ale zároveň ukojí mé chutě po temném metalu. „Drowning in Circles“ je poctivost, o tom žádná, ale jinak naaaaah…


5 komentářů u „Venomous Skeleton – Drowning in Circles“

  1. Teď jsem si projela pár tvých recenzí a mám z toho pocit, že H. má větší švih. Nejsi úplnej uspávač hadů, ale možná u toho zbytečně moc přemýšlíš a používáš hodně dlouhých vět.

    1. Mě osobně Metablablaovy recenze baví, stejně tak i články ostatních; spíš mi naopak často přijde, že si to hoší dávají líp než já. Občas si říkám, že mám jedinou kliku, že mám v adminu vyšší práva, takže mě nemůžou vyhodit, abych jim to nekurvil, haha…

      1. Jo, občas to flákáš, ale dobrý je, že v tom není cítit ta snaživá křeč (a je fajn, že uvědomuješ, čím to je).

  2. Výborna deska, ale celý dlouhý měsíce by mě asi taky bavit nevydržela… I když hned mám chuť si ji zas pustit… Ale sonne adam jsem teda nikdy neuctival, tak možná proto nejsem zklamanej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.