11 komentářů u „White Ward – Futility Report“

 1. Já jsem se tedy docela bavil, ovšem až když jsem se oprostil od myšlenky, že by mohlo jít o něco vyloženě nového. “Metalová” stránka věci je myslím OK, i když sama o sobě by asi moc nefungovala. Saxofon tomu hodně pomáhá, mě to díky tomu vlastně celkem baví poslouchat. Ale právě saxofon je paradoxně to, co mě na něm nejvíce štve. Z té kombinace se dalo vytřískat tolik, jenže jediné, co saxofon dělá, je že tu hudbu činí rozmanitější a zábavnější. Kruci s tím nástrojem se dá dělat neskutečná těžko stravitelná avantgarda, ale oni jím ten už tak dost přístupný black metal ještě odlehčují.

  Je to škoda, myslím že to má potenciál a jak říkám, vcelku mě to i baví, ale mohlo to být mnohem lepší, kdyby měli White Ward trochu odvahy… ale zase na druhou stranu si občas dám dvojité latté, takže mě prosím neberte vážně!

  1. Mě na tom ten saxofon paradoxně nejvíc sere. Metalový části se daj přežít i když nejsou nic spešl, ale jakmile začne saxofon, tak se to zvrhne v neskutečnou nudu. Jak říkáš, na saxofon se daj dělat hrozný zla (sám na něj hraju, tak bych to měl vědět :D) a oni si tam hrají nějaký smooth-jazzový sóla. Ale to není problém jen týhle kapely. Většina metalovejch kapel se saxofonem/metalovejch saxofonistů ho používá přesně takle (čest výjimkám jako Jorgen Munkeby). Někdo by jim měl pustit Zorna, Braxtona nebo Brötzmanna, ať slyší, jak se dělá pořádnej saxofonovej hluk.

   1. Není tomu dávno, co dávali na facebook nějaké fotky z nahrávání, tak snad brzy.

 2. Když už se tu probírá ten saxík, tak můžu doporučit taky post-mišmaš Ex Eye, kde tuhle pozici zastupuje Colin Stetson – na pár místech je to sice trochu generický (hlavně první skladba), ale jinak se to poslouchá dobře. A smooth jazzový sóla jsou to poslední, čeho byste se mohli dočkat :)
  https://exeyeband.bandcamp.com/

  1. Ex Eye je pecka a kdybych nebyl lenoch, už je tu dávno recenze. Stetson je klasicky výborný, vůbec jsem nevěděl že tam hraje, ale poznal jsem ho hned jak jsem to poprvé pustil. Ten jeho styl je nezaměnitelný.

   A když už jsme u toho Stetsona, i jeho letošní sólovka nemá chybu, skoro bych si ji troufl označit za jeho nejlepší sólové album.

   1. Ani jsem nezaregistroval, že mu má něco vyjít. A pravděpodobně bych si to stejně ještě dlouho nepustil, protože v poslední době jsem začal mít pocit, že i přes svoje mistrovství sám svoje alba ne zcela utáhne, v čemž jsem se utvrdil po poslechu zmiňované skvělé spolupráce se Sarah Neufeld a teď Ex Eye. Ale když říkaš, že to za to stojí, tak to co nejdřív koštnu.

    Kdybys k tý recenzi měl už hodně blízko, tak řekni, taky jsem přemýšlel, že bych něco sepsal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.