Cocotte Minute

Cocotte Minute, Elektrick Mann

Cocotte Minute
Datum: 11.12.2009
Místo: Praha, Palác Akropolis
Účinkující: Cocotte Minute, Elektrick Mann

Když jsem byl před téměř osmi měsíci na křestu alba “Sado Disco”, byl jsem tak nadšený, že jsem nemohl vynechat další koncert této nu-metalové bandy. Její předkapelu Elektrick Mann jsem doposud moc neznal, tak jsem byl zvědavý, jak se předvedou tyto představitelé alkorocku. Koncert se konal 11. prosince 2009 v 19:30 a já na něm nemohl chybět.

Po dlouhém čekání na Earthworma, který měl tradičně zpoždění, jsme vyrazili směr Jiřího z Poděbrad. Před Akropolí stály doslova davy, takže jsem čekal slušnou tlačenici a hlavně pořádné pogo. Když jsem vstoupil, byl jsem překvapen, jak málo lidí je uvnitř, ale fanoušci časem došli, takže o dobrou atmosféru bylo postaráno. Zpočátku jsem nevěděl, co si mám o výkonu Elektrick Mann myslet, spíše tedy o výkonu zvukaře. Přemaxované basy a ne úplně dobře seřízený mikrofon způsobily chaos v jejich hudbě, z celého výkonu jsem rozuměl jen “šukal”, “píči” a “koláčky”. Trošku to pozvedl jejich “krejzy” způsob vystupování, obohacený o různé kreace s břichem zpěváka.

Pak už na scénu přišli ti, na které jsme čekali. Svoje vystoupení začali méně známým songem “Svatej pokoj”, ale zvuk nebyl moc kvalitní, takže ani u své nejoblíbenější kapely jsem se nechytal v textu. Po chvíli ale všechno fungovalo, jak mělo, a pecky jako “Pojď se mnou”, “Král discotheque”, “Sado Disco”, “Bastard”, “Czeko”, “Sorry”, “1-2-3 vpřed!”, “Je mi to jedno” nebo “Nenávist” značně rozpohybovaly prostory před pódiem. Nutno podotknout, že se Zeller často nechytal ve svých textech, takže nechával zpívat kotel. Přídavkem byla klasika, a to jejich nejznámější song, který se objevil i v nechvalně proslulé hitparádě Eso, “Měl bych tě sejmout”. Hit byl zazpíván i s pomocí frontmana Elektrick Mann, což dodalo této perle šťávu. Setlist byl celkem povedený, ale chyběly mi tam fláky jako “Generace polosmradů”, “Ostrov”, “Vrátnej” nebo třeba “Kořeny”.

Koncert skončil relativně brzo, a i přes skandování publika “Cocotti” nepřidali víc než již zmíněné “Měl bych tě sejmout”. Těšil jsem se do poga, ale po dvou ránách na čelist jsem se rozhodl zůstat u strany. Můj názor na koncert je tedy velice kladný, jen doporučuji klukům, aby neusnuli na vavřínech a zase něco nahráli. Jejich příští vystoupení si určitě nenechám ujít!


5 komentářů u „Cocotte Minute, Elektrick Mann“

  1. velká závist, taky jsem tam strašně moc chtěl a nakonec mi to nevyšlo, no nic budu si muset počkat na někej fesťák s cocottama… jinak celkem dobrej report, až na pár chybiček jako například “alkorock”, Elektrick Mann hrají Alkorap!!! Jinak dobrý a ten zpěvák z Elektrick Mannu je slavný ledový béčko(neboli ICE-B), to je základ :-D … ICE ft. Cocotte Minute – měl bych tě sejmout, to musel být nářez kurva :-D .. dík za report, good job ;-) 8-)

  2. Mám rád jejich Czeko,zbytek alb už mě nevím proč vůbec nebere. Škoda,že jsem je neznal kdysi,když mohli hrát jen ty písničky z Czeka.

  3. To je jasný že ajsbí, nějak jsem to tam zapomněl, jinak, moc jsme je neznal a přečet jsem si na netu že alkorock tak se omlouvám.

  4. ááá, na Cocotty bych šla, ale až do Phy bych se asi nedostala… Nejlepší album bylo Czeko a Proti Sobě bylo ještě pořád “Cocottácký”, ale Sado Disco je naprostá katastrofa a když pomineme texty, vůbec mi to CM nepřipomíná…

    a na El. Pány půjdu teď začátkem ledna a už se nemůžu dočkat :-D Jsou fakt brutální

  5. Tak je to potvrzeny, alkorock i alkorap, a ja jsem se sado discem spokojenej, me se libi veskera jejich tvorba i kdyz ta nova pisen ze sado disco vol.2 co ted dali jako free, tak si nejsem jistej jestli to album bude poluchatelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.