Skindred

Skindred, Forever Never

Skindred
Datum: 27.2.2010
Místo: Praha, Palác Akropolis
Účinkující: Forever Never, Marya Roxx, Skindred

Skindred, neboli synomum k reggae rocku. Tato parta ze Spojeného království je v podstatě zakladatelem a definovatelem tohoto žánru. Svými třemi deskami se výrazně zapsali do historie hudby a 27. února poprvé navštívili Českou republiku…

Předkapely byly oznámeny dvě, Forever Never ze Spojeného království a poté skupina zpěvačky Marya Roxx, která pochází z Estonska a má na svědomí i členství ve formaci Vanilla Ninja. Marya Roxx nakonec vůbec nevystoupila, přesto měla na místě svůj stánek s věcmi a dokonce i obdarovávala lidmi podpisy. Dobrý tah – vůbec nezahrát, ale autogramiádu udělat. Když jsem si stánek prohlížel a prodavačka mi vnucovala její kartičku a podpis, který jsem odmítl, tak divně koukala. Po celé akci venku jsem ještě slyšel tyto věty, které celou událost skvělě popisují: “Já jsem přišel na Skindredy a jsem podepsanej od tý ženský. Ja na ní celou dobu koukal jako na nějakou čurinu a ona je to ta zpěvačka.”

Forever Never předvedli celkem solidní show. Kapela hraje něco mezi metalcorem a nu-metalem. Když hráli svoje tvrdší písně, tak mě to bavilo, když na řadu přišly ale pomalejší slaďáky, tak to zas tak dobré nebylo. Kapela ale působí sympaticky, zpěvák svým vzhledem i tělem připomíná známého Jacka Blacka. Jediné, co se mi na nich nelíbilo, je baskytarista, který má emo účes a celkově vypadal jak emák. Kdyby ho vyměnili, hned by to vypadalo líp. Nejvíce mě na nich zaujalo vystoupení bubeníka, který celou kapelu táhnul. Dvojšlapku i hru rukama ovládá dokonale.

Setlist Skindred:
01. Stand for Something
02. Ratrace
03. You Can’t Stop It
04. Pressure
05. Bassline Sample
06. Bruises
07. Rude Boy for Life
08. Selecta
09. Destroy the Dancefloor
10. Set It Off
11. Reggae Song
12. Roots Rock Riot
13. Invicible
14. Nobody

Po Forever Never už se začíná upravovat pódium pro hlavní tahák večera. Je vytažena veliká plachta, která je v podstatě zvetšená verze posledního obalu EP “Sharks Bites and Dog Fights”. Po chvíli už vylézá skupina a začíná poslední hit kapely, “Stand for Something”. Příchod Benjiho Webba je oceněn velkým potleskem, tenhle chlap je skvělý showman. Po celý večer diváky bavil svými tanečky a proslovy. Neustále si žádal podporu diváků a skvěle s nimi držel kontakt. Po tomto songu se na nic dlouho nečeká a hned přichází další hit – “Ratrace”. Skindred mají v oblibě songy zastavit, chvíli čekat, popřípadě žádat diváky o pořádný řev a pak v songu zase pokračovat. Jak jsem již říkal, během songů Benji stále udržuje kontakt s obecenstvem, zkrátka umí udělat výbornou show. Když diváky požádá o pořádný řev, otočí se na pravou stranu a všem lidem vynadá, proč to nedělali pořádně. Když se druhá strana se přídá ke křiku, okamžitě odpoví: “Shut the fuck up!” Třetí song je rovněž z posledního EP, “You Can’t Stop It”. Kapela opět u konce song pozastaví a dokončí ho o takových 20 sekund později. Další na řadě je “Pressure” a show šlape, jak má, a nejsou tu žádně větší výkyvy.

Po “Pressure” je tu “Bassline Sample”, který nám Benji pustil a chtěl po nás, abychom si zatancovali. Byl to v podstatě takový drum’n’bass zvuk. Dále je tu trojice “Bruises”, “Rude Boy for Life” a “Selecta”. Po této trojici Skindred zahrají “Destroy the Dancefloor”, u které se očekává největší odezva a podpora. Benji nám po tomto songu poděkuje a odejde. Co by to bylo za kapelu bez přídavku, Benji se během této pauzy stihl převléct a na hlavě si své dredy dal nahoru a zavázal gumičkou, kterou stejně potom sundal. Benji si sedne, pustí nám reggae a kouká. Po reggae songu je tu moje oblíbená “Roots Rock Riot”, dle mého je to nejtvrdší a nejrychlejší song v arzenálu Skindred. Posledními dvěma songy jsou “Invincible” a “Nobody”. Na konci se klasicky rozhazují trsátka a paličky. Trsátka jsem si nakonec přinesl domů dvě a k tomu originální setlist.

Skindred předvedli dobrou show, byla plná energie. Benji Webbe je zkrátka skvělý frontman, který celou tu kapelu táhne. Bez něj by to nebyli Skindred. Doufejme v brzký návrat těchto skino-dredařů!


7 komentářů u „Skindred, Forever Never“

  1. Ale Marya Roxx tam vystoupila chlape ;) akorat my na koncert dorazili v 19:15 a ona akorat koncila tak nejak ;) ale zazpivala ;)

  2. ale jinak s koncertem spokojeny, odnesl jsem si trsatka (rozhazeny, ne v pytlicku co se rozdavaly) a palicku :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.