sicmaggot

Pár blbostí, aneb po týdnu v novém

Sicmaggot

Ještě za blogových časů (možná trochu nadnesené to říkat takhle, když jsme na nové doméně týden) jsme na něco jako “novinky z naší kuchyně” nepokrytě dlabali a v příslušné sekci (tehdy ještě zvané Blog News) se cokoliv objevovalo velmi sporadicky. Řekl jsem si, že s přechodem na novou doménu bych to mohl trochu změnit a alespoň prostřednictvím nějakých krátkých vstupů s vámi vést jakýsi dialog (nebo přinejhorším monolog) o tom, co chystáme nebo jsme už nachystali. Nebo tak něco, kdo ví, jak to dopadne. Rozhodně to však nebude pravidelnou formou nějakého měsíčního úvodníku… prostě jen sem tam, jak mě co napadne. Každopádně, pojďme rovnou začít…

Předně asi jedna věc, kterou už jsem psal i na náš Facebook, ale pro jistotu ještě jednou, protože hádám, že ne všichni nás nutně musí sledovat i tam. S přechodem na nový web se někteří kolegové rozhodli trochu upravit své alter ego, pod nímž sem píšou. To zní trochu honosně, ale ve skutečnosti to znamená, že se dva redaktoři přejmenovali – Prdovous si odteď říká Atreides a z Kaňoura se zase stal Skvrn. To, že si to ti volové mohli rozmyslet ještě předtím, než se stránka pustila, je bez debat :) (Snad už finální) podoba redakce se nachází na příslušném odkazu s prudce originálním názvem Redakce.

Sem tam také postupně ještě upravujeme nějaké drobnosti na celé stránce, protože jsme prostě blbci a něco nás napadne až s odstupem, ale to je asi normální. Každopádně, předělal jsem zobrazování sekcí Music News, Site News a Tiskové zprávy po kliku na příslušné odkazy v menu. Ještě mám v plánu upravit pár dalších kravinek, kterých si všímám až takhle za běhu, až na to budu mít chvíli čas, ale nic z toho není nic zásadního.

Trochu zásadnější je ovšem stále ještě nedořešené zobrazování stránky na mobilech a podobných hračkách. Už jsem to někde psal, ale aktuálně to stojí na tom, že web jsem vyráběl já a můj mobil rozhodně nepatří do sorty “chytré telefony”, naopak je starej a blbej (ale zato mu vydrží baterka i 14 dnů, heč!), tudíž nemám jak kontrolovat, jak to vypadá nebo nevypadá, až se v tom začnu vrtat, a na tom to zatím stojí. Ale někdy v dohledné době to (snad!) už konečně budeme řešit, tak až se to nějak pohne, buďte si jistí tím, že se tu s tím pochlubíme. Každopádně, zatím se za tohle mobilní nepohodlí omlouvám.

Co se týče samotného obsahu – postupně pořád probíhá přesouvání archivu velkých článků (tj. recenzí, minirecenzí, reportů, rozhovorů, eintopfů  a tematických článků) z blogu na nový web. Hýbe se to sice trochu pomalu (ano, i tohle dělám sám), ale snažím se každý den přidat aspoň pár kousků… prostě jsme některé měsíce psali jak protržení, tak to trvá :) Tak či onak, aktuálně už tu máme kompletní říjen 2014 a pomalu se začíná pracovat na září.

Nicméně, v tomhle případě se jedná o články, které už byly. Ještě o něco důležitější jsou však samozřejmě nové články, které teprve budou. Hádám, že ještě nějakou chvilku pojedeme především na metalových recenzích, než se “zbavíme” (hlavně teda já) toho, co už jsme kde naslibovali a tak (což není myšleno nijak pejorativně – i takovéhle recenze nás baví a rozhodně je nepovažujeme za zbytečné), ale můžete si být jistí tím, že do budoucna (a snad to nebude až tak daleké budoucno) chystáme spoustu zajímavých článků. Sám mám hodně nápadů, které jsem si už schovával právě na novou stránku, takže časem na ně jistě dojde.

Další věc, na niž snad konečně také dojde, jsou rozhovory. Je fakt, že zrovna v nich jsme co do kvantity nikdy neexcelovali, ale budu se teď snažit, aby jich bylo pokud možno více. Vzhledem ke zkomprimování novinek, na nichž jsem dříve nechával až zbytečně velké množství času, by se to myslím mělo povést… tedy za předpokladu, že nám na to nebudou prdět ty kapely, že jo :)

Jinak pokud byste vy sami měli nějaké nápady nebo připomínky, co by tu šlo vylepšit, klidně nám je napište. Bude-li se nám návrh líbit a bude-li to nějak v mých silách (přece jen nejsem žádný PHP-master… tohle je první web, co jsem v životě dělal :)), rádi ještě něco poupravíme…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.