sicmaggot

Vítejte na Sicmaggot.cz!

SicmaggotAhoj, vítejte na našem novém webu!

Vzhledem k tomu, že předpokládáme, že jste se sem v tuto chvíli s největší pravděpodobností dostali odkazem z našeho dosavadního působiště na blogu, nebudeme se nijak zvlášť zdržovat a rovnou se podíváme na to, co se oproti blogu změnilo (kromě samotné adresy, samozřejmě).

Některé věci související s tím přechodem jsme zavedli již na samotném blogu – v první řadě jde o zrušení číselného hodnocení u všech recenzí a minirecenzí. Před pár dny se rovněž na blogu objevila nová podoba minirecenzí, u nichž teď budou v jednom díle pouze tři alba, nikoliv pět.

Výraznější změnou prošly novinky, které budou od nynějška mnohem kratší, spíš formou jakýchsi “bleskovek”. A hlavně – bude vždy jen jedna kompilační za den nebo dva. Na první pohled to může vypadat jako krok zpátky, ale podle našeho názoru se tím informační hodnota nijak nesníží a naopak ze stručnosti plynou i jiná pozitiva – pro vás to bude méně textu na případné přelouskání, nám to zabere méně času a práce, které radši investujeme do tvorby velkých článků.

Právě na velké články jako recenze, reporty nebo rozhovory se hodláme soustředit více. A zároveň v tomto ohledu chceme jít spíše cestou zajímavých článků (obsahově, a pokud to alespoň trochu půjde, tak snad i formou). Zatímco dříve jsme se snažili recenzovat vše, co nám kdo poslal, už před nějakou dobou jsme začali vše přísně selektovat – z došlých desek tak budeme recenzovat je to, co nám přijde něčím zajímavé a o čem bychom případně byli ochotni psát i sami od sebe. Zároveň samozřejmě budou pokračovat i “normální” recenze a i v nich půjdeme spíše po zajímavosti – jednoduše nebudeme recenzovat něco jen proto, že je to známá kapela, byť nás třeba nijak zvlášť nezajímá. V neposlední řadě bychom také rádi navýšili počet výletů do minulosti – ne, že bychom se považovali za nějaké extrémní odborníky, ale pár zajímavých zapadlých kousků, které stojí za vytažení, známe, takže i takovýmhle záležitostem se chceme věnovat.

Toto je takový hodně hrubý plán ohledně recenzí, ale čert ví, jak to bude ve skutečnosti. Jisté je však to, že se rozhodně budeme snažit, aby bylo co číst. Zároveň si můžete být jisti, že je jedno, jestli recenzujeme “vlastní” album nebo desku, kterou nám někdo poslal se žádosti o recenzi – všem druhům recenzí věnujeme stejnou péči a rozhodně se nemusíte bát, že bychom něco chválili jen proto, že nám to někdo poslal. (Ale to snad není něco úplně nového, když tak o tom přemýšlím.)

Další novinka se týká našich eintopfů – tuto rubriku jsme lehce pozměnili na nový model už na blogu, takže to samozřejmě zůstane jako v posledních dvou dílech. Přibude však ještě jeden, tentokrát koncertní eintopf. Ten bude vycházet den před albovým eintopfem – první díl tedy očekávejte v úterý.

Za zmínku však jistě stojí ještě jiná věc – mírná proměna našeho loga. Že z něj zmizelo “blog”, to je myslím vcelku logické. Zcela záměrně jsme ovšem vypustili i původní “rock and metal” a důvod je snad zřejmý. Nikdy jsme se netajili tím, že máme rádi i jiné žánry, a být čistě metalovou stránkou jsme se už nějakou dobu necítili. Ostatně, například sekce reportů, kde je kytarová hudba v letošním roce prozatím v těžké menšině, budiž důkazem.

Průběžně na web také přesouváme archiv všech velkých článků z blogu, což bude ještě nějakou dobu trvat, než to bude kompletně hotové až někam k roku 2006. Novinky sem však přesouvat nebudeme. Původní blog se samozřejmě rušit nebude – naopak se jej budeme snažit držet při životě co nejdéle, byť nové články už tam vycházet samozřejmě nebudou.

Na závěr ještě několik slov o samotném webu – ne však na téma, co kde najdete, protože věřím, že pokud vás to bude zajímat, prozkoumáte to sami. Rád bych jen upozornil na to, že v současné době ještě nemáme stránku optimalizovanou pro mobilní telefony (čistě proto, že člověk, který web vyráběl, tyhle chytré kapesní mašinky nevede a jeho mobil je silně předpotopní) a že správně funguje (nebo by přinejmenším měla) jen na počítačích a tabletech. Nicméně nebojte – máme v plánu v dohledné době vychytat i tohle.

Tak jako tak, snad se vám na našem novém působišti bude líbit… a jestli ne, snad alespoň nebudete znechuceni natolik, abyste nás přestali číst :)

P. S. Na stránce už nyní najdete několik článků, které se již neobjevily na blogu, jmenovitě report z Archive a recenzi na Cape noire, plus se ještě během dneška objeví report z koncertu The Devil & the Universe. Tak hurá na čtení! :)


10 komentářů u „Vítejte na Sicmaggot.cz!“

 1. CONGRATULATIONS !
  Vyzerá to veľmi, ale veľmi dobre! Rýchle, prehľadné… a zdá sa, že ani reklamu tu nevidím…
  Úžasná novinka je funkčný vyhľadávač!
  Poprosil by som ešte link na starý web – niekde vľavo medzi inými linkami; predpokladám, že nielen ja, ale i ostatní sa často vracajú dozadu, napr. k starším recenziám… Na tomto webe som ho našiel iba dobre zašitý v rubrike “Další” a nie vždy sa tam bude chcieť človeku preklikávať. Aspoň kým sa presunú všetky recenzie, reporty a rozhovory. Dík.
  Predpokladám, že vysokú úroveň obsahu, brilantnú štylistiku a dobrý vkus meniť nebudete… :D

  1. Díky, jsem rád, že se líbí :) Reklama tu opravdu není a ani nemám v plánu ji sem kdykoliv dávat… sice se na mě dost lidí koukalo jak debila, ale sám to chci absolutně bez reklam :D

   Každopádně, odkaz na blog doleva je dobrej nápad, to mě vůbec nenapadlo… určitě to tam přidám!

   Ty další věci jako vkus atd. se snad zatím měnit nebudou :D

 2. Ahoj kluci, tohle je krok dopředu a jsem rád, že si vybíráte sami, co chcete recenzovat. Jen jsem se chtěl zeptat: při pohledu do seznamu redaktorů mi tam chybí Prdovous. On už u vás skončil? Není ani v seznamu bývalých…

   1. Díky :-) A já, že tenhle pro mě neznámej redaktor má se mnou takovou hudební shodu :-) No možná stačilo kliknout na jeho last.fm a poznal bych ho, ale jen podle fotky, protože i to má znovuzaložený. Koukám, že se Prďák kompletně reinkarnoval. Tsss, co ho k tomu asi vedlo? Se ho budu muset zeptat, až ho někde potkám…

    1. Hehe, možná trochu krize identity, ale spíš podobný důvod, jaký vedl našeho šéfredaktora k současné přezdívce. Prostě mě přestalo bavit se ve virtuálním prostoru za všech okolností prezentovat přezdívkou, kterou jsem si vymyslel, když mi bylo asi tak patnáct… byť mi ji už asi nikdo neodpáře, protože mě tak už všichni znají :D Co se týče lástka, důvody jsou podobný + jsem už delší dobou přemýšlel o wipe toho starého, tak jsem to vzal z jedný vody na čisto :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.