.:: ?ALOS [Ita] ~ BILD [Fr] ~ UBOŽÁK ~ CHAT BLANC LE STAGIAIRE VERT [Fr] ::. 17.4. @ Pohoda, Plzeň

?AlosMístní Borci uvádějí >

Po sérii veselejších koncertů přichází večírek temna. Do Pohody se můžeme těšit na ?Alos, solo projekt Steffanie, kterou známe z italských noise rockerů OvO, francouzskou post industriální kapelu Bild, která je na tour společně s písničkářem Chat Blancem, a celý večer podtrhne a rozhodně nevybarví místní post psych rockeři Ubožák!

?ALOS [Ita]
queer / pagan / doom / avantgarde / metal
https://alos.bandcamp.com/

Signorina ?Alos. Můza chaosu. Nebo také Steffania z Italského nise rockového dua OvO, které jsme měli to štěstí vidět zhruba před rokem a půl a syrovost jejich koncertu mnohé naznačila. Kolik kytaristek hraje na kytaru místo trsátkem střepem? Queer, pagan, doom, avant a metal. Queer, protože se odmítá ztotožnit s rozdělením na pohlaví. Pagan, protože odmítá všechna náboženství.  Doom, protože její muzika je pomalá, temná a pod kůži zarůstajícíc. Avant, protože zní úplně jinak než cokoliv co znáš. Metal? Protože je v ní! ?Alos je tohle, ale i mnohem víc: hudba, performance, tanec, politika, sociální kritika, historie, feminismus a anarchie. ?Alos je útvar chaosu.

BILD [Fr]
industrial / noise / post rock
http://bild.bandcamp.com/album/oobe

Bild jsou z Francie. Nemají web, asi ani facebook a na bandcampu mají napsáno, že pocházejí z Neptun Township, zaparkované kdesi v New Jersey. Jsou 4, mají dvě kytary, bicí a podivné krabičky, radiostanice a další hlukotvořiče. Hrají velice zvláštní hudbu, někde na pomezí industrialu a jakéhosi alternativního post rocku (to zní divně co?). Každopádně se skvěle hodí do nálady večera a třeba se dočkáme i nějaké spontánní improvizace společně se Steffanií.

https://www.youtube.com/watch?v=4DNnkYznHRY
https://www.youtube.com/watch?v=XaiQjWNxPSY

UBOŽÁK
post hardcore / noise rock / psychedelic
http://bandzone.cz/ubozak

Kluci vod pomníku, jednoho ze symbolů města už na místní scéně krouží poměrně dlouho. Vznikli prakticky z hecu tím, že se přihlásili do soutěže Můza bez jediné nacvičené písničky… A místo toho, aby soutěž kapel zesměšnili, či si tuhle zkušenost odfajfkli a šli zas dál, tedy k pomníku, jí vyhráli! Ano, mají už docela velké zkušenosti z jiných současně hrajících, spících či úplně rozpadlých kapel jako třeba Sunstroke, Snyder a dalších, ale tohle nečekali ani v tom nejhlubším delíriu. Jo a co hrajou? Na bandzonu maj psychedelic soul, což asi tak nějak popisuje jejich duši. Já bych řek prostě post hardcore řízlej s blackem, noise rockem a psychedelií. Což je docela dost bohatá kombinace na Ubožáka, ne?!

CHAT BLANC LE STAGIAIRE VERT [Fr]
acoustic / singer-songwriter
http://chatblanclestagiairevert.bandcamp.com/

Společně s Bild přijede i jejich kamarád hrající na kytaru prostě písničky a dokonce se k tomu nestydí i zpívat. Svým setem určitě trochu rozčísne temnotu večera. I když né zrovna o moc a je tak jasné, že barvou večera zůstane černá.

https://www.youtube.com/watch?v=PT4TsrRlP3I

Kdy: 17. 4. 2015 od 20:00
Kde: Pohoda Music club, Resslova 17, Plzeň
Lineup: TBA
Vstup: 130,- a více
Fb event.: https://www.facebook.com/events/646390002162856/

[tisková zpráva pořadatele]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.