Ceschi, Buriers

Ceschi a Buriers v Praze

CESCHI (USA, Fake Four)
BURIERS (UK)
15. června 2017
Praha – Klinika
start 20.00, vstup 230 Kč

Někdy se stane, že kapely / hudebníci, který k sobě chovají nemalej vzájemnej respekt, se na prvním společným koncertě sejdou až v Praze. Tohle je ten případ. Ceschi je velkej fanoušek Buriers a Buriers jsou velký fanoušci Ceschiho. „Fakt spolu budeme hrát V PRAZE???“ reagovali v podstatě shodně na zprávu o koncertu na Klinice, na kterej vás zveme 15. června (start přesně ve 20.00, vstup 230 Kč).

První slovo, který člověka napadne v souvislosti s Ceschim? SRDCE. Tenhle chlapík ho má totiž velký jako málokdo. Kromě vlastní muziky je totiž rodák z Connecticutu spoluzakladatelem labelu Fake Four (název značky vznikl jako odkaz na čtyři prsty na Ceschiho pravý ruce), kterej muzikanti popisujou jako „most artist-friendly“ široko daleko. Máte rádi nahrávky lidí jako Astronautalis, Bleubird, Open Mike Eagle, Sole, Buck 65, Sister Crayon nebo Dark Time Sunshine? Za spoustu z nich můžeme děkovat Ceschimu. Jeho poslední VYNIKAJÍCÍ album „Broken Bone Ballads“ z roku 2015 je šestý v pořadí a je dokonalým mixem dvou žánrů, který charakterizujou jeho hudební dráhu: rap a folk. V nejlepším slova smyslu chytlavý akustický písničky se plynule prolínají s „banger“ hitama, do kterejch Ceschi střílí slova s kadencí kulometu a přesvědčivostí vizionáře. Ať už má v ruce majk nebo kytaru, je Ceschi především uvěřitelnej – to není o „kvalitě“ hudby; to je něco, co zkrátka bezpečně ucejtíte z každýho tracku.

Ceschi a Buriers

Buriers – to je tichá a jednoduchá, ale nesmírně sugestivní muzika s vokálem, kterej v recenzích přirovnávají k Leonardu Cohenovi. Kořeny kapely sahají do roku 2010 a u jejího zrodu stál lehce excentrickej frontman James P Honey, kterej v sobě nezapře ty nejlepší rysy anglickýho podivínství. „Vždycky jsme věděli, že nechceme bejt standardní hudební skupina. Pokud jsi muzikant, máš povinnost bejt jinej. Záplava ´normálnosti´ se zdá bějt větší a větší a já nemám sebemenší chuť se na tom jakkoliv podílet. Pokud hudba není JINÁ, není prostě dobrá. To je fakt,“ říká Honey. Buriers mezi svý inspirační zdroje řadí kapely na Constellation Records nebo Dirty Three a jejich koncerty jsou PROSLULÝ.

Nenechte si jejich společnej koncert na Klinice ujít!

Ceschi: http://ceschimusic.com/
Buriers: http://www.buriers.co.uk
Klinika: https://www.facebook.com/klinika451/

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.