Debemur Morti s hrdostí oznamují podepsání smlouvy s Inferno!
Od svého založení v roce 1995 se Inferno po dobu pěti alb a mnoha sdílených nahrávek drželo radikálních proudů blackmetalové krutosti, dokud členové nevzali underground útokem s dvěma deskami ponurého surreálna „Omniabsence Filled by His Greatness“ (2013) a „Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)“ (2017). V současnosti Inferno navazuje na křivolaké, introspektivní stezky loňského materiálu „Zos Vel Thagirion“ sdíleného s řeckou drakonickou entitou Devathorn a dokončuje svůj nový dlouhohrající opus pojmenovaný „Phosphenes of Aphotic Eternity“.
Slovy kapely a labelu: „Již takřka dekádu se snažíme Inferno ve všech ohledech posouvat dál a práce na nové desce nás zavedla do opravdu zvláštních sfér. Z toho důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci s Debemur Morti, vydavatelstvím, jehož vizi a přístupu ke kvalitě se vyrovná jen málo firem.“
„Inferno mistrně pojí tajuplný blackmetalový okultismus s ponurou psychedelií, zůstávají věrni svým kořenům, zatímco neustále zkoumají neznámá zákoutí žánru, kde mnozí často padají za oběť stagnaci. Jsme poctěni, že můžeme tuto pekelnou entitu a čelní představitele soudobého Black Metalu uvést do řad Debemur Morti Productions.“
Nahrávání Fosfénů afotické věčnosti bude zahájeno na začátku roku 2020 v pražském studiu KSV, materiál smíchá a zmástruje Stephen Lockhart ve studiu Emissary. Kapela se poté s vervou vrátí na koncertní pódia s obměněným setlistem a domácí fanoušci mohou Inferno exkluzivně vidět 29. února na pražském minifestivalu Chimera Black Night.
[tisková zpráva]
Fosfény afotické věčnosti, hm. Znělo by to míň pitomě a nabubřele, kdyby se to přeložilo od jazyka mateřského, není to nic ultra tajemnýho, mžitky nejtemnějsí věčnosti.
Název je a bude všude oficiálně anglický, přeložil jsem to tak jednou z rozmaru já (bo to je překlad anglické tiskovky) a nevolil jsem česká slova, aby polarita světla a jeho absence zůstala zřejmá. Adramelech sice bude zpívat česky, ale názvy desek, písní a dokonce i demáčů se často tvoří už rovnou anglicky.