Pontiak

Pontiak zahrají v Praze

PONTIAK (USA, Thrill Jockey)
OR (CZ, Silver Rocket)
BUMFRANG3 (CZ, Silver Rocket)
2. května 2017
Praha – Lucerna Music Bar
start 20.00, vstup 300 Kč / 350 Kč

Tři bratři, osm desek, spousta EP, jeden pivovar, jedna kapela: Pontiak. Van, Lain a Jennings Carneyovi vyrůstali a žijí na farmách ve Virginii a kromě rodinného pouta je spojuje i hypnotická psychedelická hudba jejich kapely. Pontiak letos vydali (opět na Thrill Jockey) album „Dialectic Of Ignorance“, který představí v rámci krátkého desetidenního evropského turné i 2. května v pražském Lucerna Music Baru.

Pontiak

Pontiak a jejich hudba jsou pravým opakem rockové dekadence a nihilismu. „Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme,“ říká kytarista a zpěvák Van Carney. „Práce na zahradě, farma, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně. Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději.“ Bratrská souhra Pontiak je na jejich nahrávkách doslova hmatatelná – ať už v podobě skvělých trojhlasů, nebo v jednoduchém, ale o to působivějším trialogu basy, kytary a bicích. A ještě jeden aspekt dělá z hudby Pontiak takřka rituál: spojení s přírodou: „Všichni tři jsme vyrůstali na farmě a v podstatě pořád jsme byli venku. Je to něco, co máme všichni v krvi na celej život, a co samozřejmě zásadním způsobem ovlivňuje naši muziku. Spojení s půdou nebo s určitým kusem země má v sobě tolik kosmický síly, že to v člověku vydrží celý věky. Když se tomu dokážeš otevřít, nabije tě to energií,“ je přesvědčený Van.

2. května vystoupí před Pontiak pražské noise-rockové trio Or, která zároveň představí novou desku „Jaro“, která vychází na Silver Rocket. Stejný label dodá i druhou předkapelu Bumfrang3, která loni překvapila silným albem „Vidim“.

Pontiak: http://brotherspontiak.com/
Or: https://ornoise.wordpress.com/
Bumfrang3: http://sakraphon.cz/bumfrang3/

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.