The Man Who Killed Don Quixote (2018)

Filmový eintopf – červenec 2018

The Man Who Killed Don Quixote (2018)

H.:
1. The Man Who Killed Don Quixote
2. Hereditary
3. The First Purge

H.

H.:

„Muž, který zabil Dona Quijota“ je povinnost. Jde o vysněný projekt Terryho Gilliama, jenž se o jeho realizaci pokusil na začátku aktuálního tisíciletí, ale natáčení dopadlo naprostým fiaskem. Trvalo pouhých šest dní, během nichž realizační tým stíhala jedna katastrofa za druhou, až projekt nakonec zkrachoval. To vše zachycuje dokument „Ztracen v La Mancha“ z roku 2002, do nějž byly použity záběry původně zamýšlené jako film o filmu.

Ale to už je minulost. Nyní, po mnoha letech se Gilliamovi podařilo napodruhé připravit novou verzi, která se v červenci dostane do kin. Od boku bych řekl, že přenos slavného španělského románu do současnosti v hodně volné adaptaci nevypadá zrovna lákavě, ale se jménem takového formátu na pozici režiséra se nejde netěšit. Jasně, že měl ve své tvorbě i slabší chvilky, přesto věřím, že jediný americký Monty Python stvořil další výraznou věc. Největší lákalo letních kin.

„Děsivé dědictví“ předchází velmi kladné hodnocení o intenzivním hororovém zážitku. Tváří se to slibně, tak snad z toho nevyleze podobná píčovina jako z „Tichého místa“, které taky všichni chválili až za roh a já se u toho nudil až za dva rohy.

Do třetice vyberu čtvrtou očistu. Teda první očistu. Po třech filmech se tahle série chytila do prequelových sítí a hodlá nabídnout pohled na to, jak vlastně začalo celé to „na dvanáct hodin nebude fungovat policie ani zachránka a všechny zločiny budou povolené“. Očekávání každopádně nejsou vysoko. Z traileru to trochu smrdí rasovou agitku, kde hnusní běloši budou střílet chudé hodné černochy, a navíc, co si budeme povídat, série „The Purge“ není žádný velký zázrak jako celek. Ale i tak to kino možná dám, uvidíme dle aktuální nálady.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.