Seven Sisters (2017)

Filmový eintopf – listopad 2017

Seven Sisters

H.:
1. Seven Sisters
2. The Killing of a Sacred Deer
3. Happy Death Day

H.

H.:

V listopadu mezi filmy neočekávám žádnou zásadní pecku, kvůli níž bych nemohl dospat, ale že by nebylo nic k mání, to zase ne… Docela jsem zvědav na snímek „Seven Sisters“ (nebo také „What Happened to Monday“; v české distribuci vtipně překřtěno na „7 životů“), který měl sice v zahraničí premiéru už dříve, ale do našich kin doputuje až koncem listopadu. Letmo jsem přečetl nástin děje o sedmi identických sestrách, které žijí spolu a každá chodí ven jeden den v týdnu, a potom jsem se od dalších informací, trailerů nebo obrázků záměrně odstřihnul, abych si to náhodou nezkazil. Tváří se to zajímavě, tak snad se bude dařit a vyleze z toho docela chytrý film.

Dost zvláštně se na první pohled tváří také „Zabití posvátného jelena“ od řeckého režiséra Yorgose Lanthimose. I zde jsem zvolil podobný přístup jako u předchozího kousku, protože tohle vypadá na jeden z těch případů, kdy je lepší vědět toho předem co nejméně, aby se člověk náhodou od nějakého spoilerující vocasa nedozvěděl nic zásadního. Tak snad se informační embargo záměrně uvalené na sebe sama vyplatí.

Nakonec se určitě podívám i na horůrek „Všechno nejhorší“, který prezentuje relativně zajímavý nápad. Hlavní hrdinka prožívá jeden den pořád dokola, což vám může připomenout romantickou komedii „50× a stále poprvé“, akorát tady ji namísto zamilovaného Adama Sandlera bude každý den pronásledovat vrah (otázka je, co z toho je strašidelnější, haha). Snad se ze slušného (neříkám originálního) nápadu podaří vydolovat i slušný film a nedopadne to jak nudný kvazi-horor pro náctiletá děcka v kinech.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.