Annihilation (2018)

Filmový eintopf – únor 2018

Annihilation (2018)

H.:
1. Annihilation
2. Victor Crowley
3. The Cured

H.

H.:

Podobně jako v lednu ani v únoru nečekám žádné velké věci, kvůli nimž bych nemohl dospat, ale něco málo se z filmové nabídky vybrat dá. Tentokrát jsem se rozhodl vypíchnout jednu science-fiction a dva hororové kousky.

Z únorové filmové nabídky mě asi nejvíc zaujal počin s názvem „Annihilation“ natočený podle stejnojmenné novely z roku 2014 od Jeffa VanderMeera. Oblast postižená neznámou přírodní katastrofou požírá expedice do ní vyslané. Když se odsud vrátí její manžel v žalostném stavu, rozhodne se bioložka (Natalie Portman) do bubliny ze světélkující hmoty vstoupit v rámci další výpravy, aby zjistila, co se uvnitř děje a co se stalo jejímu muži. Upoutávky se tváří relativně zajímavě, takže jestli se výsledek zdaří, mohlo by se jednat o dobrou podívanou. Snad nepřijde zklamání.

Jako druhý v pořadí hodím do pléna čtvrtý díl hororové série „Hatchet“ s názvem „Victor Crowley“. Tenhle biják už sice loni profrčel různými festivaly, ale až teď v únoru se dočká oficiálního vydání. Asi netřeba očekávat nějaké změny oproti předchozím třem dílům – velké odporné hovado se sekyrkou v ruce opět jistě zmasakruje vše, co bude tak dementní, aby to vlezlo do jeho bažinatého rajonu. Nepochybuji o tom, že opět půjde o slušnou nadílku krve i černého humoru. Snad bude výsledek lepší než dost nepovedený plakát…

Na konec jsem si nechal „The Cured“, což je irský horor, který už má podobně jako „Victor Crowley“ za sebou festivalovou premiéru. Snímek by se měl dle všeho pokusit o svěží náhled na zombie horor, což rozhodně nebude od věci. Jakkoliv mám zombie jatka rád, není možné nevidět, že tenhle druh hororu sužuje velké klišé a takřka nulová invence (i když – jaký subžánr se s tím nepotýká?). „The Cured“ nemá sledovat samotnou zombie apokalypsu, nýbrž spíš události po ní, kdy už byl nalezen lék, ale vyléčení mají problémy se začleněním do společnosti. Což se dá asi chápat, protože kdo bych chtěl mít za souseda někoho, kdo měl ještě před nedávnem jako nejvyšší životní prioritu konzumaci lidského mozku. Neočekávám potoky krve, spíš konverzačku, ale třeba to klapne a vyleze z toho dobrá věc. Přinejmenším nápad a snahu o trochu jiný zombie film je možno ocenit už nyní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.