Drowning Pool - Drowning Pool

Redakční eintopf #8 – duben 2010

Drowning Pool - Drowning Pool
Nejočekávanější album měsíce:
Drowning Pool – Drowning Pool


Corey(8):
Drowning Pool – Drowning Pool
Index očekávání: 7/10

H.:
Shining – VII: Född förlorare
Index očekávání: 8/10

Earthworm:
Shining – VII: Född förlorare
Index očekávání: 7/10

Seda:
Drowning Pool – Drowning Pool
Index očekávání: 9/10

Pivní kvasnice nám v posledních dnech nebezpečně kalí úsudek, proto omluvte povážlivou kvalitu dubnového einropfu. A nebo se pivním opojením blogmaster pouze snaží zastřít svůj hovězí vkus? Nuže, posuďte sami:

Corey(8)

Corey(8):

S příchodem jara neožívá jenom příroda a bezdomovecké kolonie před prodejnami krabicového vína, zvýšený kmitočet hlásí také hudební průmysl, který na nás po ospalé zimě konečně začíná házet zajímavé počiny ve větších počtech. Nová eponymní deska walker texaských rockerů Drowning Pool je zajímavá už jenom proto, že poprvé v historii kapely zaznamenává studiovou dvojku stejného zpěváka, což se dá vzhledem k poslednímu zářezu “Full Circle” jenom kvitovat. Neočekávejte nic přehnaně sofistikovaného, o to v hudbě Drowning Pool ostatně nikdy nešlo a na nic podobného si tato svižně odsýpající hard rocková pohoda ani nehraje. Kritiky toto album do nebes nevynesou a true paganové vidláctvo bude zase jednou zlostí u vytržení, ale to neznamená, že si tuto hodinku jednoduššího poslechu nemůžete naplno užít!

H.

H.:

První dvě nahrávky Švédů Shining mě nijak nesebraly, kvalitu jim ale neupírám, od třetího opusu “III – Angst, självdestruktivitetens emissarie” však kapela zraje jako ono pověstné víno a vydává jednu desku lepší než druhou. Absolutním vrcholem byl depresivní monolit “V – Halmstad (Niklas angående Niklas)”, ale ani další jejich alba nelze opomíjet. Přestože jsou Shining opředeni kontroverzí a nejedním skandálem, vedeni šíleným (avšak, jak už to u podobných existencí bývá, velmi talentovaným) Kvarforthem, na prvním místě v jejich případě vždy stála výjimečná hudba. Zkráceně řečeno, Shining se za ty roky vypracovali na tak kvalitní záležitost, že jakékoliv pochybení nejenže neočekávám, ale ani podle mě nepřipadá v úvahu, jejich novinka “VII: Född förlorare” je tak v (pro mě) o něco slabším dubnu jasnou volbou na post nejočekávanějšího počinu měsíce.

Earthworm

Earthworm:

Stejně jako H., díky kterému jsem Shining objevil (viz recenze na “VI – Klagopsalmer”), vybírám švédskou partu Shining. Jedním z důvodů je, že v dubnu nevyjde příliš zajímavých alb, ale samozřejmě jde i o kvalitní hudbu. Jejich poslední deska byla nadprůměrná a na nějaký čas zabavila mé rozmazlené uši, tak snad dopadne “VII: Född förlorare” alespoň podobně.

Seda

Seda:

Drowning Pool jsem si oblíbil hlavně díky debutovému albu “Sinner”. Po třech letech od vydání “Full Circle” jsou tu opět na scéně a čeká nás druhá studiovka Ryana McCombse, který působil v Soil. Venku je zatím jeden videoklip k “Feel Like I Do” a musím říct, že tento song je geniální. Skoro mi připadá, že se Drowning Pool podařilo nahrát skutečnou hitovku typu “Bodies”. Pokud bude takhle vypadat i zbytek alba, bude to pecka.


9 komentářů u „Redakční eintopf #8 – duben 2010“

  1. “true paganové vidláctvo bude zase jednou zlostí u vytržení” – GENIALNI VETA – tohle presne sedi na vetsinu ceskych metalistu, nebo alespon tech co znam, vsichni jsou furt podelani z “folk/pagan/black” a mysli si jak jsou hrozne undergroundovi a alternativni

  2. Na Shining se těšim jak malej, ale větší pecka budou podle mě noví The Ocean, jejich Heliocentric by mělo vyjít 9.4. (10/10 každopádně ;) )

  3. Jinak ještě v dubnu zajímavý alba budou 1349, docela sem zvědavej i na ty Rhapsody of Fire a Accept a vlastně i Darkthrone, přestože mi už od Panzerfaust nic moc neříkají… a z Čr se těším na Sekhmet a Bloody Lair

  4. já byl zvědav hlavně na první sólovku Slashe, kterou už mám doma a teď čekám na nový Ratt :)

  5. No je to super duben předzvěst toho co se bude dít v Květnu…. Z tohodle měsíce se nejvíc těším na nový Veil of Maya

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.