Besegra - Infortunium

Besegra – Infortunium

Besegra - Infortunium
Země: Kanada
Žánr: thrash / death metal
Datum vydání: 1.6.2013
Label: Friendly Fire Distro

Hodnocení: 3,5/10

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Kanadská pětice Besegra vznikla v roce 2009 a po čtyřech letech své existence v loňském roce vydala debutové EP “Infortunium”, jemuž se nyní v krátkosti podíváme pod pokličku. Protože nepředpokládám, že byste jen tak náhodně sledovali neznámé kapely, tak vám můžu vyzradit, že Besegra drtí velmi oblíbenou kombinaci thrash metalu s prvky death metalu, a jak sama kapela říká, tak do této směsice přimíchává špetku progrese a neo-klasického metalu. Tohle nezní vůbec špatně, říkal jsem si, ovšem o jak chybný dojem se jedná, se ukázalo záhy po několika posleších tohoto EP.

Důvod, proč mi tvorba této mladé party příliš nešmakuje, je jednoduchý. Zatímco momenty, kdy se drtí všechno, co stojí kolem, a spoléhá se na drtivé riffy, ostrý vokál a kulometnou rytmiku, jsou takřka v pořádku (pominu-li tu neoriginalitu, ale to je denním chlebem u této sorty kapel), tak jakmile se pánové vydají do těch experimentálnějších, nebo – jak tvrdí sama kapela – progresivnějších vod, tak výsledek začíná hodně hlasitě skřípat. Což o to, muzikanti jsou to jistě skvělí a můžou si dovolit i nekonečná kytarová sóla jako v “Open Arms”, ale když jsem tohle EP zkoušel soustředěně poslouchat třeba jen dvakrát za sebou, tak jsem se nudil tak ukrutně, že to hezké není.

Přestože disponuje “Infortunium” pouhou půlhodinkou hrací doby, tak skladby neobsahují potřebné nosné momenty, které by je činily zajímavé a nezapomenutelné. Určitě víte, jak to myslím. Vezměte si, že album už nějaký týden posloucháte a stále si z něj nic neodnášíte. Jen úryvky, které stěží někam přiřadit, a když, tak spíš jen proto, že si k nim jsem schopný přiřadit podobou pasáž známější kapely. Vyloženě povedená píseň mě bohužel nenapadá, ale zase můžu říct, že druhá “Blood Lust” nebo šlapavá “Division” nebyly zas tak špatné. Bohužel ten zbytek mě tak nějak minul a upřímně říkám, že nebýt toho, že to musím poslouchat na recenzi, tak to mažu hned po prvním pokusu, protože takových tuctových a obyčejných desek už jsem slyšel dvanáct do tuctu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.