Johnny Deathshadow - Blood & Bones

Johnny Deathshadow – Blood & Bones

Johnny Deathshadow - Blood & Bones
Země: Německo
Žánr: deathrock
Datum vydání: 13.12.2013
Label: Make Big Records

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Platinum PR

O německou kapelku Johnny Deathshadow pravděpodobně nikdo z našich čtenářů nikdy ani šosem nezavadil, takže si dám tu práci a v prvním odstavci se ujmu té cti a pokusím se tyhle pomalované chlapíky trochu představit. Tihle pánové podobní smrťákům pocházejí z Hamburgu a hrají tzv. deathrock. Dejte dohromady Wednesdaye 13Alice Cooperem, jemně opepřete třeba za pomoci Misfits, uberte trochu na hororové avantgardě, přidejte o málo více melodiky a jste doma.

Popravdě, Johnny Deathshadow vypadají dobře, vyjadřují se dobře, proma dodávají v dobré kvalitě a i jejich hudba zní dobře. Jenže v čem je háček? Ještě ze školních škamen si pamatuji, že dobře znamenalo za tři a nejinak je tomu i u těchto rádoby-styl-osvěžujících panáčků, kteří sice vše odvádějí řemeslně úchvatně, ale pořád tak nějak na průměrné úrovni. Technicky je vše v naprostém pořádku, zde není krom časem se dostavujícímu pocitu hráčské repetitivnosti co vytýkat.

Blood & Bones” sestává z přesně pěti běžně-dlouhých songů, z nichž nejlepší je podle mého názoru “Night of the Living Death” s podbízivým refrénem a “We Are the Night”, která prostě dobře odsýpá a nehraje si na nic zvláštního. Úvod obstarávající “From Hell” navozuje příjemně atmosféru a líbí se mi na ní kytarová linka a přechod do refrénu. Ostatní (dvě) písně jsou většinou tak trochu obměny těch zmíněných a vlastně jsem si “Blood & Bones” musel pustit vícekrát, abych jednotlivé songy rozeznal od sebe.

Aby bylo jasno, tvorba Johnny Deathshadow a jmenovitě jejich právě recenzované první EP se mi líbí. To je ale tak všechno. Jedná se o takový pohodička rock střižený trochou toho potřebného bubákovství v podobě namaskovaných členů kapely (aby byli všude poznat), který si pustíte sem tam z nudy třeba v autě. Bohužel nic víc a ani nic míň. Na skutečné závěry bude potřeba si počkat až na první plnohodnotné album, ale už teď je jasné, že pokud Johnny Deathshadow nepřijdou s něčím opravdu průlomovým a unikátním, jsou předem odsouzeni k zapomnění v černošedém bahně průměru.


1 komentář u „Johnny Deathshadow – Blood & Bones“

  1. Johnny Deathshadows hraji 28.5.2014 v Rock clubu Prdel v Beroune spolu s  vynikanici berounskou hardrockovou bandou UHR.Uz se tesim.Hanny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.