Khristenn Corpse - Bloodmiracle

Khristenn Corpse – Bloodmiracle

Khristenn Corpse - Bloodmiracle
Země: Venezuela
Žánr: melodic black metal
Datum vydání: prosinec 2010
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Khristenn Corpse

Upřímně se musím přiznat, že když jsem o Khristenn Corpse slyšel poprvé, tak jsem si myslel, že je to prostě vtip. Což o to, na tom, že kapela pochází z Venezuely, by nic zas tak zvláštního nebylo, byť je to z našeho evropského pohledu pořád trochu exotika, ale jednoduše jsem tak nějak netušil, co si mám myslet o skupině, která sama sebe a zjevně zcela dobrovolně (mně to přijde spíš odpuzující) častuje škatulkou “melodic porn black metal”. Zaslouží si to vůbec nějaký komentář? Stručně řečeno, pokud se nemá jednat o nějakou parodii, ale o vážně míněnou tvorbu, tak mi přijde zpívat o péčku v rámci black metalu diplomaticky řečeno hodně zvláštní. Nicméně, pojďme se na ten zázrak podívat…

Demosnímek “Bloodmiracle” vyšel koncem roku 2010 a obsahuje celkem pět válů. Ačkoliv člověk od demíčka mladé kapely ze země, kde metalová muzika není na denním pořádku, neočekává nějaké technické zázraky, zvukově je to naprosto v pohodě a poslouchat se to dá. Úvod obstarává intro “Liturgy for the Depraved Born”, jež zní přesně tak, jak by člověk od klávesového black metalu čekal, ale nemám s tím problém. Tím nejzajímavějším na “Bloodmiracle” je dvojice regulérních songů “The Merrick Postlude” a “Deep Heaven Extinction”, které jsou – vlastně trochu překvapivě – docela solidní a poslouchatelné. Řeknu to upřímně, dle výše řečeného jsem očekával opravdu mocný průser, ale oba vály se dají zvládnout bez psychické újmy, jedná se o takový žánrový standard bez nějaké vlastní invence, který se ovšem nemusí nějak extra stydět, ačkoliv na druhou stranu nic objevného nepřináší. Ale přece jenom se jedná pouze o demíčko, takže člověk nemusí být úplně přísný, a navíc – i když to vzhledem k datu vydání už nemusí být příliš relevantní – lze prohlásit, že jakýs takýs potenciál pro možný růst tam je.

Poslední dvě položky tracklistu jsou dva živáky, jejichž smysl mi uniká, protože zvuková kvalita je absolutně neposlouchatelná a v tom bordelu není slyšet vůbec nic. Zbytečnost, nebrat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.