Macbeth - Neo-Gothic Propaganda

Macbeth – Neo-Gothic Propaganda

Macbeth - Neo-Gothic Propaganda
Země: Itálie
Žánr: gothic metal
Datum vydání: 24.2.2014
Label: Dragonheart Records

Hodnocení: 3/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Macbeth je jedna z těch skupin, které jsem nikdy nechtěl poslouchat, protože… jednoduše, v žánrech, kde vás horko těžko baví úplná špička, se do poslechu béčkových kapel asi nikdo z nás zrovna nežene. Něco mi prostě říkalo, že tihle Italové fakt nebudou nic pro mě. Když ovšem v letošním roce vypustili novinku s hrdým názvem “Neo-Gothic Propaganda”, který by mohl slibovat trochu inteligentnější pojetí stylu, rozhodl jsem se, že dám téhle pětici v čele se zpěvačkou Morenou Rozzi šanci…

A klidně můžu hned na začátek předeslat, že jsem si to mohl úplně v pohodě odpustit. Výše jsem Macbeth zařadil do sorty béčkových gothic metalových kapel – a sedí to naprosto přesně. Kdo by od desky s názvem “Neo-Gothic Propaganda” čekal nějakou neo-gotiku podobně jako já, šeredně si spálí prsty, jelikož Macbeth nehrají nic jiného než naprosto nekonfliktní uhlazený čajíček, který má ke gotice asi tak stejně blízko jako Burzum k černošskému gangsta rapu.

Celá ta muzika je strašně hodná, jako kdyby jejím hlavním cílem bylo hlavně nikoho neurazit nebo nepohoršit. Nemá to žádné koule, kytary jsou tak k smíchu, že se pomalu cítím trapně to nazývat metalem, rytmika stejně tak… a klávesy vlastně taky, protože ani ty nenabízejí žádné zajímavé melodie, nápady nebo prostě cokoliv. Celé je to hlavně o zpěvu, který ovšem v případě frontwoman Moreny rovněž není extra trhák… není špatná, ale taková tuctová normálka. Trochu ujde jedině mužský řev, jenž se tam ozve, protože ten jediný tu bezzubou nekonfliktnost alespoň trochu nabourává, ale je to jen minimum hrací doby. Oproti tomu čistý mužský zpěv je naprostý průser a při každém poslechu si říkám, že ty lidi jsou snad hluší, protože mně se to zdá tak falešné, až z toho bolí uši.

Snad jediným trochu světlejším momentem alba je relativně příjemný refrén sedmé “Dogma”, ale taková drobnost na výsledku nezmění vůbec nic. Od kapely, která hraje skoro 20 let, by člověk nějakou úroveň čekal, ale “Neo-Gothic Propaganda” mi upřímně přijde jako… no, sračka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.