Sa Bruxa - From the Depths

Sa Bruxa – From the Depths

Sa Bruxa - From the Depths

Země: Německo
Žánr: dark ambient
Datum vydání: 19.4.2019
Label: Yoshiwara Collective

Hrací doba: 19:29

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Sa Bruxa

Sa Bruxa je jednočlenný darkambientní projekt, za nímž stojí Guiseppe Novella. Jméno by ukazovalo na Itálii, ale muzikant aktuálně žije v Německu a Sa Bruxa prezentuje jakožto německou formaci. Se středomořskou oblastí tu nicméně spojitost přece jenom je, poněvadž „sa bruxa“ na Sardinii znamená „čarodějka“. My se dnes zaměříme na letos vydaný počin „From the Depths“

„From the Depths“ nabízí jedinou, bezmála dvacetiminutovou skladbu, která se nečekaně jmenuje stejně jako samotná nahrávka. Jak už padlo, jejím základem je darkambientní výrazivo, tudíž byste samozřejmě měli očekávat minimalističtější záležitost (protože dark ambient a minimalismus k sobě patří prakticky nerozlučně). „From the Depths“ ovšem není až tak minimalistické, jak ten nejortodoxnější dark ambient jen umí být.

Nemám tím úplně na mysli dronové plochy anebo letmé náznaky industrialu v některých chvílích. „From the Depths“ mi v zásadě přijde jako poměrně čitelná nahrávka. Což nemusí být nutně na škodu, ale zrovna tady to nepomáhá. Něco trochu zajímavějšího se prakticky odehrává jen na samém začátku písně v prvních několika minutách a dál už se jedná jen o nepříliš zajímavé cvičení na téma „ambient stokrát jinak, a přece pořád stejně“. A to bez potřebné hloubky – dost paradoxně s ohledem na název alba.

Samotné „From the Depths“ mi tedy nepřijde jako něco, u čeho bych měl potřebu trávit čas anebo co bych vám musel doporučovat. Nicméně mi to nedalo a zkusil jsem si postupně pustit i starší nahrávky Sa Bruxa. A v jejich případě šlo o o poznání zajímavější poslech. Pokud by se tedy mezi vámi našli nějací průzkumníci, spíš bych vás odkázal na releasy jako „La chiesa del silenzio“, „Mediterranean Darkness“ a „Rituals of Morbid Upheaval“. Také „Dark Pūjā“, přestože už méně poutavé a nejvíc minimalistické, mi pořád přišlo záživnější než „From the Depths“. Jak vidno, nějaký talent v Sa Bruxa dřímá, protože zmiňované trojici počinů určitá sugestivnost a schopnost pohltit a zaháčkovat pozornost nechyběla.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.