Sklepmaster - The Unforgiven Sin

Sklepmaster – The Unforgiven Sin

Sklepmaster - The Unforgiven Sin
Země: Česká republika
Žánr: melodic death / thrash metal
Datum vydání: 8.1.2011
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Sklepmaster

I přes lehce prapodivný název Sklepmaster (snad nejsem jediný kořala, který si okamžitě vzpomene na jistý druh vína… jsem ochoten i předpokládat, že to byl od kapely záměr… ale což, alespoň je sranda) nepáchá tahle parta z Opavy rozhodně špatnou hudbu. Pro někoho možná díky onomu sranda názvu až překvapivě dobrou. Upřímně řečeno se tu sice tentokrát nemohu a nebudu dojímat nad nějakou genialitou či něčím podobným, zato však mohu hned ze začátku prohlásit, že to, co Sklepmaster předvádějí na svém aktuálním druhém počinu “The Unforgiven Sin”, nejenže není špatné, ale je to hlavně příslibem do budoucna.

Na minialbu “The Unforgiven Sin” se dohromady tmelí death metal, melodic death a thrash metal; někde se prolínají, jinde střídají, někde je znatelnější jedna složka, onde zase druhá, hlavní však je, že to celé hezky šlape a že ona čtveřice songů (první a poslední položky jsou intro, resp. outro) je dobrá a uběhne jako voda. Zvláště poslední dvě “We Are Damnation” a “Devil in My Face” jsou vážně dobré. Ke cti Sklepmaster slouží i fakt, že tu svou muziku zvládnou opepřit i nějakou tou řekněme lehounce progresivnější pasáží a zejména výtečnými kytarovými sóly, které já osobně považuji za ty nejlepší momenty “The Unforgiven Sin”.

V porovnání s předchozím počinem “A Taste of Demonology” je jasně znatelná snaha skupiny pohnout se trochu dál. Nové skladby jsou zcela jasně složitější co do struktury a kapela nad nimi evidentně více přemýšlí, což je jedině dobře. Právě tady je cítit opravdu slušný potenciál a věřím, že pokud to Sklepmaster poženou dále tímhle směrem, mohly by jejich budoucí počiny být velice zajímavé.

Hudebně bychom to jakž takž, letem světem měli, ale co textová stránka? Řádky v bookletu dávají dohromady koncepční příběh o tom, jak kdysi na Zemi žily dva národy, z nichž ten první toužil po vědění, zatímco ten druhý ne, načež se mezi sebou pohádaly a ti “chytří” se přesně dle pořekadla “moudřejší ustoupí” rozhodli z planety odletět, aby se mohli za spousty let (zřejmě po vydatné meditaci a bádání ve všech oblastech) vrátit a všechno to tu vypráskat (odsud onen název “Neodpuštěný hřích”). Celé se to dá pochopit jako alegorie na tupou lidskou rasu, ale nechci samozřejmě nikomu podstrkovat svou interpretaci. Až sem to zní hezky, akorát mi přijde, že si skupina na plochu pouhých 21 minut (z čehož ještě téměř 1/5 tvoří beztextové instrumentálky) zvolila až moc složitý příběh, díky čemuž jsou všechny zvraty strašně rychlé a bez nějakých větších vysvětlivek, což mi přijde škoda. Méně je někdy více.

Hm, nějaké shrnutí na závěr by to chtělo, říkáte? Pokud se nemám opakovat, tak už mě upřímně řečeno nic nepadá, takže se radši budu opakovat, aby ta recenze nekončila jakože tak blbě. Na “The Unforgiven Sin” to “Sklepmajsterům” drhne hezky s tím, že pokud v jistých směrech trochu zatlačí na pilu, bude to jistě drhnout ještě lépe. Howgh!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.