Thermit - Encephalopathy

Thermit – Encephalopathy

Thermit - Encephalopathy
Země: Polsko
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 8.9.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 3,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Nedlouho po Deathinition se mi dostala do ruky další polská thrashová záležitost, a jestliže minule jsem převážně chválil, dnes budu muset bohužel postupovat opačným směrem. Thermit hrají thrash metal, a to tak nějak přesně podle učebnice. Jejich první EP vydané po několika letech společného působení v kapele, která je podle záznamů prvním “veřejným” stanovištěm všech zúčastněných hudebníků, nese nevyslovitelný název “Encephalopathy”. Pro zvídavé mohu doplnit, že slovíčko “Encephalopathy” je používáno jako souhrnné označení pro nejčastěji trvalá zranění mozku. Nacházím zde jistou spojitost, jelikož zranění mozku je nejspíše důvod, proč se kapela rozhodla angažovat pána jménem Trzeszcz (když už jsme u těch nevyslovitelných jmen…) na pozici vokalisty. Všechna instrumentální zručnost stranou, to, co Trzeszcz (řekněte to třikrát rychle za sebou) předvádí, je zrůdnost, za kterou by měl být v Haagu souzen za zločiny proti lidskosti. Ještě by se ho dalo poslouchat ve chvílích, kdy se snaží řvát (kde stejně jako v případě Deathinition připomenu Radka ŠkarohlídaHentai Corporation), ale když se rozhodne nasadit vysoký jekot po vzoru Roba Halforda a kapela mu přenechá veškerý prostor tím, že doslova přestane hrát, je zle.

Jenže to byly vokály a ty sice mohou desku zkazit, nevypovídají však nic o její instrumentální náplni. Ta totiž není špatná, kapela šlape na plné obrátky, kytaristé hází jedno pěkné sólo za druhým, basa basuje zvonivě, výrazně a příjemně, a když dojde na některou vyloženě instrumentální sekci, poslech “Encephalopathy” si upřímně užívám. Bohužel takových je samozřejmě velmi málo.

Nemůžu však nezmínit další zrůdnost, které se “Termiti” dopustili. V závěrečné desetiminutovce “Thermitallica” smíchali dohromady části skladeb (však již víte) Metallicy, a jako by to samo o sobě nebyl hloupý nápad, vše totálně zničil Trzeszcz svým zbytečným vokálem. Thermit to ode mě možná schytali více, než si zaslouží, ale tohle se prostě poslouchat nedá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.