Voices - From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain

Voices – From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain

Voices - From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain
Země: Velká Británie
Žánr: black / death metal
Datum vydání: 11.3.2013
Label: Candlelight Records

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
facebook

Co se extrémních žánrů týká, vždycky jsem se orientoval spíše na black metal, přesto i v death metalu jsou kapely, na něž za žádných okolností nedám dopustit. Do téhle sorty patří i dnes již bohužel nefungující Akercocke, jejichž tvorba naprosto zosobňovala inteligentní extrémní umění. Minimálně deska “Words That Go Unspoken, Deeds That Go Undone” je naprosto dokonalý skvost, na němž není jediná vteřina špatně. Akercocke to sice už zabalili, přesto pány poměrně brzy začaly svrbět prsty a pustili se do nového projektu Voices, který z velké části tvoří právě členové Akercocke – z těch hlavních tahounů zde chybí jedině Jason Mendonça.

Přestože sound Voices je oproti Akercocke laděný o kousek blíž k black metalu, stále se nad deskou “From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain” vznáší velmi znatelný odér hudby dřívějších death metalových filozofů. Jenže a) je to vzhledem k sestavě úplně logické; b) vůbec, ale vůbec to nevadí – už jen z toho důvodu, že všichni, koho rozpad Akercocke mrzel stejně jako mě, mají důvod k radosti. Voices totiž na své přímé předchůdce navazují opravdu důstojně a i na “From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain” je ke slyšení spousta věcí, díky nimž byla podle mě tvorba Akercocke tak zásadní.

Především jde o to, že navzdory extrémnímu žánru a náročné hudební produkci se jedná o muziku velmi promyšlenou a inteligentní. Skrývá se v ní obrovské množství úžasných motivů, nápadů, malých kliček a odboček, díky nimž je na “From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain” neustále co objevovat a díky nimž je i po obrovském množství poslechů nuda stále v nedohlednu. Ať už vezmete jakoukoliv z devíti skladeb, vždy se trefíte do černého, protože všechny do jedné jsou jednoduše skvělé. Pro všechny fanoušky Akercocke a chytrého black / death metalu obecně je debut Voices naprostá povinnost.


1 komentář u „Voices – From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.