Warsickle - Selftitled

Warsickle – Selftitled

Warsickle - Selftitled
Země: Česká republika
Žánr: EBM
Datum vydání: 22.1.2014
Label: Gothic World Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandzone

Český jednočlenný elektronický projekt Warsickle, v jehož čele stojí jistý Vanson, na své novince s prudce nápaditým názvem “Selftitled” předvádí vlastně až nečekaně povedené EBM. Proč nečekaně? Jednoduše proto, že zpočátku, tak po dvou, třech posleších, mě deska příliš nechytila a nepřišla mi jako něco zvláštního. Nějakým způsobem jsem však měl stále chuť si to pouštět znovu, až jsem si nakonec uvědomil, že mě ta sice šlapavá, ale nijak zvlášť agresivní “diskotéka” hodně baví. Hudební základ je kvalitní, jede to parádně, ale není to vyloženě triviální a rozhodně v tom jsou nápady. Navrch přidejte zefektovaný vokál a máte výsledek. Songy se sice nesou v +/- stejném duchu, ale vůbec to nenudí a některé pecky jsou vážně super, třeba “Putrid State”, “Go Pussy Go”, “Welcome” nebo “Burn the Bridge”.

Pro posluchače metalu, jichž bude na této stránce přece jenom asi pořád většina, je pak zajímavá především jedenáctá položka tracklistu, kterou je zprzněná “Jáma Pekel”. Vanson klasiku od Master’s Hammer samozřejmě převedl do svého stylu a ušil jí výborný industriální kabátek. Ačkoliv nemám covery většinou moc rád a covery srdcových Master’s Hammer už vůbec ne, tohle mě prostě baví.

Jediná věc, co mi na “Selftitled” trochu vadí, je množství remixů, které se nacházejí po vlastním albu. Já vím, že je to na elektronické scéně normální věc a celé bonusové disky s remixy jsou zcela běžné, stejně tak nepopírám, že některé zremixované kusy mají také koule (třeba “Burn the Bridge (Blut Reaktor Remix)” nebo “Go Pussy Go (Tanzkonsol Remix)” jsou přinejmenším zajímavé), ale mě osobně jako posluchače zajímá víc ta původní podoba skladeb přímo od jejich autora.

Díky tomu poslech “Selftitled” končím po “Jámě Pekel”, kdy jsem dostatečně nasycen a slyšel jsem všechno, co jsem slyšet chtěl, ačkoliv ani proti těm remixům čistě co do jejich úrovně nic nemám. I přesto však na mě novinka Warsickle působí hodně dobrým dojmem, a pokud byste se mě zeptali, tak za mě určitě palec nahoru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.