Eartheater poster 2016

Pondělí 27.6.: EARTHEATER (us) & CC Dust (us) & Apostille (uk)

Poslední koncert pro první polovinu roku, co pořádáme: Alexandra Drewchin, kterou jste tu mohli vidět už v line-upu Guardian Alien, kde na sebe hodně strhávala pozornost, a loni vydala jako Eartheater dvě vynikající alba. Málokdo dokáže takhle nenuceně spojovat psychedelii s popem a zároveň znít současně originálně i atavisticky.

Je fajn, když se podaří protnout souběžná turné a případné one off návštěvy. Pouze a jedině v Praze v Klubu FAMU se na jednom podiu sejde newyorská performerka a skladatelka Alex Drewchin aka EARTHEATER s washingtonským synth-popovým projektem CC DUST a divoký one-man-band APOSTILLE z Glasgow.

Eartheater přijíždí do Prahy se svojí druhou deskou RIP Chrysalis, která vyšla na sklonku loňského roku, a kterou respektovaný FACT Magazine zařadil mezi desítku nejlepších alb roku. Originální směs elektrické kytary a samplů spolu s výrazným zpěvem Alex potěší fanoušky rané tvorby Cat Power stejně jako CocoRosie. U Eartheater ale ještě přidejte výrazné ovlivnění východními naukami a taky psychedelií, což si Alex přinesla z jiného svého působiště – noise úderky Guardian Alien, kde zpívá, tančí a hraje na klávesy. Naživo jsou vystoupení EARTHEATER rovným dílem uhrančivým audiálním i vizuálním zážitkem, kterému sluší klub i galerie.

Eartheater, CC Dust, Apostille

CC DUST jsou projektem zpěvačky Mary Jane Dunphe, která jinak křepčí za mikrofonem washingtonské punkové kapely VEXX. Ti jsou vyhlášení zejména svými živými koncerty, kde na sebe hlavní pozornost strhává právě Mary Jane – Pitchfork o ní napsal, že je „jednou z nejinspirativnějších front(wo)menek na punkové scéně v Americe“. Nezkrocenost a nakažilovu radost si přináší i do svého synth-popového projektu CC DUST. Venku má Mary Jane zatím jediný singl „Never Going To Die“, ale je to 80s retro hitovka jako blázen a debutové album na Perrenial Records je na spadnutí.

Michael Kasparis stojí za vlivným undergroundovým labelem Night School, který poskytl zázemí řadě skvělých experimentálních projektů (např. Molly Nilsson a najdete v jejich katalogu i jména jako Rose McDowall nebo Julia Holter). Kromě toho ale má svůj one-man- projekt Apostille, kde punkovou přímočarost kombinuje se syntezátorovým základem. Hrál v ČR už dvakrát, z toho vloni na Creepy Teepee nečekaně opanoval jednu z hlavních afterparty.

Vstupné v předprodeji 220,- a na místě 250,-
Facebook event: https://www.facebook.com/events/200593200324094/

Pořádají:
Letmo Productions
A.M. 180
River Promotions

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.