Day of the Dead: Bloodline (2018)

Filmový eintopf – leden 2018

Day of the Dead: Bloodline

H.:
1. Day of the Dead: Bloodline
2. Primal Rage: The Legend of Oh-Mah
3. Psychopaths

H.

H.:

Začátek ledna je co do filmů dost slabý. V domácích kinech nedávají vůbec nic zajímavého – snad jedině s výjimkou čtvrtého dílu „Insidious“ s podtitulem „Poslední klíč“, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě neviděl předchozí části, tak mě to nijak zásadně nerajcuje. Našinec se tedy musí rozhlédnout do zahraničí, chce-li vidět něco slušného, ale to v dnešním globálním světě nebude snad takový problém…

No dobře, ani mimo česká kina to není žádná zásadní hitparáda, ale něco málo, co by za zhlédnutí mohlo stát, se snad najde. Ani v jednom případě ovšem neočekávám žádné zázraky.

V té bídě se tváří nejhratelněji remake kultovního zombie hororu „Den mrtvých“ (1985) od George A. Romera. Možná to bude nepopulární názor, ale ze slavné Romerovy zombie trilogie mám nejradši právě „Den mrtvých“, ale tím spíš „Day of the Dead: Bloodline“ moc nevěřím. Trailer slibuje, že se film nebude bát krvavých záběrů, ale také naznačuje, že proběhla i nějaká vylepšení v příběhu, což myslím nedopadne dobře. Zřejmě se však předlohy stále bude držet víc než těžce nepovedený první remake z roku 2008 u nás uvedený pod šíleným názvem „Zombies: Den-D přichází“. Ale třeba zbytečně maluji čerta na zeď – předělávka „Úsvitu mrtvých“ byla v pohodě a první remake „Noci oživlých mrtvol“ (z roku 1990 od Toma Saviniho – dodávám jen pro jistotu, protože tenhle snímek se dočkal hromady předělávek) rovněž.

„Primal Rage: The Legend of Oh-Mah“ si vezme na paškál legendu o Bigfootovi alias Sasquatchovi. Mytický severoamerický opičák si přímo říká o nějaké slušnější hororové zpracování, ale já osobně žádné neznám. Vím o několik bijácích, ale ve všech případech to jsou laciné amatérské sračky, s nimiž nemá smysl ztrácet čas. „Primal Rage: The Legend of Oh-Mah“ se tváří, že půjde přinejmenším o řemeslně a produkčně dobře zastřešený projekt. Plakát je sice příšerný, ale trailer se snaží navodit dojem, že půjde alespoň o adrenalinovou eko-horor-jízdu. Myslím, že to bude trochu slátanina, ale třeba z toho vyleze zábavná kravina.

Do třetice zmíním počin s názvem „Psychopaths“, jenž by mohl nabídnout slušnou řežbu. Má se zde totiž střetnout hned několik vyšinutých vrahounských psychopatů, kteří si nejspíš půjdou vzájemně po krku a s největší pravděpodobností u toho jen tak mimochodem zamordují i hromadu náhodných kolemjdoucích. Uvidíme.

Psychopaths


1 komentář u „Filmový eintopf – leden 2018“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.