Happy Death Day 2U

Filmový eintopf – únor 2019

Happy Death Day 2U

H.:
1. Happy Death Day 2U
2. Lords of Chaos
3. The Prodigy

H.

H.:

Letošní leden mě z hlediska filmového očekávání zrovna dvakrát neuspokojil. A vypadá to, že únor na tom bude podobně. Říkám to skoro nerad, ale jako asi to nejzajímavější se mi jeví první pokračování „Happy Death Day“.

„Happy Death Day“ nebyl zrovna horor. Pokud se na něj člověk koukal hororovou optikou, pak film nemohl dost dobře obstát. Ve své podstatě to totiž byla záležitost cílená na náctileté publikum, což na tom bylo dost znát… a to je vždycky víc mínus než plus. Nicméně díky nadhledu, občas docela povedenému humoru a slušnému konceptu (byť ne zas tak originálnímu) se jednalo o vcelku zábavou kravinku na jedno podívání. Zdá se mi, že dvojka se pokusí ždímat vítězný recept a nebude chtít přijít s ničím vlastním, takže se trochu bojím nastavované kaše. A jsem si docela jistý, že pokud „Happy Death Day 2U“ opět zaboduje, bude hodně rychle následovat i trojka, která bude úplně stejná.

I vzhledem k všeobecnému zaměření naší stránky stojí za zmínku počin „Lords of Chaos“, jenž byl sice už loni promítán na festivalech, ale až nyní se dočká oficiálního vydání. Film vypráví události blackmetalové historie ze začátku devadesátých let v Norsku, které všichni dávno známe, a přesto jsou stále mnohé detaily zahalené nejasnou mlhou. Nepůjde ovšem o dokument, nýbrž o jakési beletrizované převyprávění bez požehnání zainteresovaných muzikantů a kapel, jichž se daná historie přímo týká. Očekávám hovadinu, která fanoušky black metalu nasere a všechny ostatní nebude zajímat.

Jako poslední zmíním horor „The Prodigy“, o nějž bych asi v silnější konkurenci moc nezavadil. K hororům s dětmi totiž nemám příliš důvěru a děti v hororech mě obecně vzato spíš serou. Možná tomu nakonec šanci dám, ale jistý si tím rozhodně nejsem.


6 komentářů u „Filmový eintopf – únor 2019“

  1. Happy Death Day bylo jedno z největších hoven, co jsem minulej rok viděl. Encyklopedie současnýho zmaru na hororovym poli v hodině a půl. Zato Lords of Chaos, těm náhodou věřím (Akerlund je režisér výbornýho Spun a mnoha videoklipů třeba pro Rammstein, který za sebe považuju za prvotřídní). Navíc obsadit do role Varga semitu a ještě si to nechat osoundtrackovat Sigur Rosem, to smrdí i nějakym sofistikovanym trollingem vůči celý scéně, takže by to minimálně mohla bejt hlína. Jinak jsem si nevšiml, že by to tu měl někdo distribuovat. Odkud máš to info?

    1. Nedávám sem jen filmy, který mají ofišl distribuci v ČR. To bych dal každej měsíc sotva jeden biják :) Navíc v dnešní době internetu už to není takový terno, jestli to tu má tradiční distribuci…

  2. Jsem hrozně zvědav na reakci mistra nazi ufologa, židobijce a 23- násobného obranáře- hlavně na roli toho židovskýho chlapíka :) Pozoruhodný je, že ten mamlas je fakt mamlas a to dost velkej. Shlédnětež přiložené video a až se dochechtáte, čtěte slovo mistrovo níže. Má se hodně rád a též se chová v úctě :) Ten trouba má potřebu reagovat i na takovou blbinu :D https://www.youtube.com/watch?v=7hkrp6ZDfnw&fbclid=IwAR0PmrQ11bf3HvIqf4UGYQGk8c6JKli4BrTMOBiyRSlgipDYOG34WNijHSk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.