Septicflesh - The Great Mass

Redakční eintopf #23 – duben 2011

Septicflesh - The Great Mass
Nejočekávanější album měsíce:
Septicflesh – The Great Mass


H.:
Septicflesh – The Great Mass
Index očekávání: 10/10

Earthworm:
Krallice – Diotima
Index očekávání: 4/10

Seda:
Septicflesh – The Great Mass
Index očekávání: 10/10

Ježura:
Demonaz – March of the Norse
Index očekávání: 10/10

nK_!:
Scar Symmetry – The Unseen Empire
Index očekávání: 8/10

H.

H.:

Zatímco březen mi nabídl pouhé dvě desky, na něž jsem se opravdu třásl, duben jich nabízí možná až moc. Hned s prvním dnem připluje sólovka DemonazeImmortal, jejíž ukázky znějí velice zajímavě; o něco později přijde druhá fošna projektu Sarke, v němž se setkávají SarkeKhold a Nocturno CultoDarkthrone – s jejich debutem “Vorunah” jsem strávil opravdu moře času; dále pak další zhudebněné šílenství Francouzů Blut aus Nord, kteří vždy přijdou s něčím dechberoucím; netrpělivě vyčkávané novinky řeckých bohů Septicflesh a irských pohanů Primordial a v neposlední řadě rovněž třetí dlouhohrající opus zámořských avantgardních black metalistů Krallice… to vše jsou alba, jimž bych bez sebemenšího přemýšlení přiklepl ten nejvyšší index očekávání a na všechna se těším veskrze nastejno, tj. opravdu hodně. Možná vás teď napadne, čím že si to právě Septicflesh zasloužili konečné vítězství… abych pravdu řekl, důvod je až nechutně přízemní – aby tento nástupce bezmála geniálního “Communion” získal statut desky měsíce, jelikož kolega Seda jej volí rovněž (smích).

Earthworm

Earthworm:

Redakční eintopf se pro mne pomalu, ale jistě stává peklem. Vlastně už je peklem dlouho. Jako by vycházela nová alba pouze kapel nebo žánrů, kterým se nijak aktivněji nevěnuji. Všemi opěvovaní Septicflesh se mi ještě nedostavili na paškál, tudíž o nich nic nevím. Další jméno, které na mě pomrkávalo, bylo Demonaz. Ačkoliv jsou Immortal geniální kapela, stane se mi jen několikrát do roka, že bych si je poslechl – i když si to užiju vždy maximálně -, takže tady se taky nijak obzvlášť netěším. Vsadím tedy na poslední možnost, avantgardní Krallice, kteří mi podle několika ukázek přišli dost zajímaví na to, abych se jim někdy podíval na zoubek trochu podrobněji. Gratuluji, Krallice, získávate divokou kartu.

Seda

Seda:

Abych řekl pravdu, na duben jsem se vůbec nedíval. Vím jen, že mají vyjít Septicflesh, a nic jiného mě nezajímá. Tihle řečtí pekelníci mi učarovali deskou “Communion”, která mě svého času dost odrovnala. Jejich vystoupení v Praze jen potvrdilo jejich velké kvality a myslím si, že kdyby měli s sebou živý orchestr, bylo by to naprosto něco geniálního. Už teď se těším, až je opět uvidím na Brutal Assaultu. Z “The Great Mass” jsem zatím slyšel song “The Vampire from Nazareth” a viděl trailer. Tohle bude obrovské peklo, pro mě jedna z desek, která by mohla aspirovat na album roku 2011.

Ježura

Ježura:

Vypadá to, že jaro, teplo a všudypřítomná zeleň zimu definitivně udolaly. Přes všechny možné i nemožné rozmary počasí je tu však skálopevná jistota, že ještě zakusíme trochu vtíravého chladu. Svoji eponymní prvotinu totiž plánuje vydat Demonaz, spoluzakladatel a dosavadní člen legendárních Immortal, a cítím v kostech, že to bude velká událost. Že se máme na co těšit, naznačily ukázky na MySpace a já se skutečně nemůžu dočkat, až se budu moct pustit do finální verze celého díla…

nK_!

nK_!:

Chvíli jsem váhal, zda do dubnového eintopfu vybrat léty prověřené Norther nebo naopak s poměrně novou sestavou vystupující Scar Symmetry. Teď už je jasné, kterou z kapel jsem nakonec vybral, ale byl to velice náročný a mentálně netušeně vyčerpávající několikavteřinový boj, který se v mé hlavě odehrál. Protože nK_! je člověk velice líný a často neschopný namazat si k snídani chleba, jistě dovedete ocenit, že se mu zadařilo napsat těchto pár sofistikovaných řádků. Takže za mě oproti ostatním zcela se vymykající album. Už zase.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.