Anaal Nathrakh - Passion

Redakční eintopf #24 – květen 2011

Anaal Nathrakh - Passion
Nejočekávanější album měsíce:


H.:
Horde of Hel – Likdagg
Index očekávání: 8/10

Earthworm:
Wolverine – Communication Lost
Index očekávání: 8/10

Seda:
Jesu – Ascension
Index očekávání: 7/10

Ježura:
Anaal Nathrakh – Passion
Index očekávání: 8/10

nK_!:
Arch Enemy – Khaos Legions
Index očekávání: 8/10

Jelikož hned 4/5 redakce udělily nejvyšší hodnocení za tento měsíc, vynecháváme tentokrát Desku měsíce…

H.

H.:

“Květen jedině ve znamení německé válečné mašinérie!” – tak přesně takhle začínalo původní znění mého květnového eintopfu. Jenže ani dělostřelecká artilerie a kulometné salvy Endstille nedokážou prostřelit misantropický opar, linoucí se okolo jména Horde of Hel. Hned jak jsem zjistil, že “Likdagg”, následovník brutálního debutu “Blodskam” z roku 2009, vyjde tento měsíc, bylo rozhodnuto. Tahle deska bude apokalypsa, za to vám ručím… víc asi k tomu není co dodat. Kdo slyšel nenávistnou litanii “Blodskam”, jistě mi dá za pravdu, že i od “Likdagg” se dají očekávat velké věci…

Earthworm

Earthworm:

Po pro mě lehce nezajímavém dubnu přišel květen a po pročtení seznamu nadcházejících alb jsem nemusel dlouho přemýšlet. Nepříliš známá švédská kapela Wolverine, která se ale kvalitou může rovnat titánům svého žánru (Pain of Salvation, Opeth), si protáhla datum vydání novinky “Communication Lost” bezmála o dva roky, takže fanoušci už si hlady po nejnovějším materiálu ukousali končetiny. Jelikož se k této partičce ohlodanců řadím, upřímně doufám, že to dlouhé čekání stálo za to a že nám nebude předhozen nějaký průměrný materiál :)

Seda

Seda:

Měsíc květen by se dal nazvat měsícem s největším problémem se rozhodnout. Stále jsem nemohl přijít na to, jestli mám dát novou desku Jesu, “Ascension”, nebo speciální výroční album My Dying Bride, “Evinta”. Opravdu nevím, nejraději bych dal obě dvě, jenže to nejde… takže verdikt padne přímo po dopsání této věty. A je to: Jesu! Dobře, je to Jesu. Anebo My Dying Bride? Ne, už to nebudu dál rozebírat. Takže Jesu. Po skvělém EP “Heartache/Dethroned” se těším na celou desku, a pokud to bude stejně kvalitní jako zmíněné EP, bude to skvělé. Mimochodem, na My Dying Bride se těším úplně stejně. Takže je to fifty/fifty.

Ježura

Ježura:

Už jsem byl s to napsat do květnového eintopfu něco o tom, že je to tentokrát slabota, a proto padne moje volba na Finy Amorphis, kteří mě i přes unylý singl navnadili několika vteřinami, které se objevily v ukecaném traileru na album “The Beginning of Times”. Jenže nestalo se, neboť jsem si uvědomil, že se v květnu 2011 svět zase jednou zazmítá v agonii šílenství a nádhery, kterou do našich hlav pod tlakem napustí Britové Anaal Nathrakh. Masochismus? Ale vůbec ne. Už se toho nášupu nemůžu dočkat!

nK_!

nK_!:

Měsíc lásky je pro mě naštěstí i měsícem snadné volby. Angela Gossow je podle mého jedna z nejlepších metalových vokalistek a ještě k tomu je to pěkný kus kočky. Posledními několika alby Arch Enemy nikdy nešlápli vedle, takže můj verdikt na dalších 30 dnů je nad slunce jasný. Už se těším, až Sedovi doplním recenzi.


1 komentář u „Redakční eintopf #24 – květen 2011“

  1. Zase jsem to jednou posral… zapomněl jsem, že příští měsíc vyjdou noví Darkestrah. Index jednoznačně 10/10 :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.