Live Animals (2008)

Live Animals (2008)

Live Animals (2008)

Země: USA
Rok vydání: 2008
Žánr: torture horror

Originální název: Live Animals
Český název: Život zvířat

Režie: Jeremy Benson
Hrají: John Still, Christian Walker, Stacy Flowers

Hrací doba: 84 min

(Budou spoilery.)

Když nějaký film musí lokální distributor už na obalu propagovat kravskými výkřiky, že jde o ještě brutálnější podívanou než [libovolný mnohem známější horor] (v tom případě „Saw“), je vysoce pravděpodobně, že to brutálnější nebude a že půjde o naprostou píčovinu. Zvlášť když se ještě tahle perla snaží diváka přesvědčit, že vznikla na základě skutečných událostí. „Live Animals“ takové předpoklady naplňuje zcela bezezbytku.

Při pohledu z úplné dálky a bez znalosti jakéhokoliv kontextu se „Live Animals“ může tvářit, že nabídne uspokojivé torture porn. Tématika obchodu s lidmi, nějaké to týraníčko a ponižováníčko plus s trochou tolerance docela slibný plakát teoreticky mohou vzbudit nějaká očekávání. Už první minuty snímku vás ale rychle vyvedou z omylu. Prakticky okamžitě se ukáže, že nejde o nic jiného než lacinou polo- až plně-amatérskou srajdu, která nějaký tvůrčí talent neviděla ani z rychlíku.

Skoro bych řekl bych, že „Live Animals“ vypadá jako něco, co se pokusila natočit parta kámošů během víkendové kalby, ale na to se výsledek snaží tvářit až příliš seriózně a svým tématem snad až ambiciózně (teď mám trochu chuť si vlepit facku, že v souvislosti s takovým kusem neumětelského hovna mluvím o ambicích). Jako nic proti filmovým sračkám, jejich sledování patří k mým oblíbeným kratochvílím, ale aby byly skutečně zábavné, nemohou se brát tak zkurveně vážně, jako se bere právě „Live Animals“.

První pár minut sledujeme partičku mladých lidí na nějaké víkendové kalbě (ha!). Celé je to natočené chaoticky a nepřehledně, tudíž divák nemá sebemenší šanci si tu bandu nesympatických joudů byť i jen zapamatovat. Než si totiž v té tmě stačíte čehokoliv všimnout, dostaví se na místo nějaký nařachaný troglodyt v masce (pod níž mu lze vidět půl ksichtu – ok) a začne joudy střílet uspávacími střelami. V základě se ale nejedná o nic, co by už v mnohem lepší podobě nepředvedl třetí a čtvrtý díl „Friday the 13th“ o čtvrt století dříve.

Tohle všechno naštěstí trvá jen čtvrthodinky. I když výraz „naštěstí“ je dost odvážný, jelikož ani poté se to nijak zásadně nezlepší. Přesuneme se do stájí, kde jsou vězněni pochytaní joudové. Děda sklepmistr se svým poskokem troglodytem se je budou snažit vycepovat a vycvičit jako koně, aby mohli na drezůru je mohli prodat jako otroky. Následuje tři čtvrtě hodina, kde se toho moc neděje a sledujeme lacinou snahu o výcvik proloženou jedním nákupem. Slibovaná brutalita nikde, protože jakmile se k čemukoliv začíná schylovat, kamera samozřejmě srabácky uhne. Navíc se k čemukoliv schyluje jen výjimečně.

Live Animals (2008)

Po hodině filmu nadejde očekávaný útěk obětí a začne finální akčnější dvacetiminutovka, v níž se konečně objeví i nějaká ta krev a také jeden strašně šokující (to byla ironie) zvrat. Závěr je o trochu snesitelnější než předešlé minuty, ale o žádný zázrak se rozhodně nejedná, čili celkově to v žádném případě za vidění nestojí. Dojem z „Live Animals“ už totiž v tomhle momentě nedokáže vyspravit prakticky nic. Navzdory krvavějšímu finále tak zůstane na patře pachuť z amatérské hovadiny a neuváženě promarněných osmdesáti minut.

Viděl jsem sice už i horší věci, ale to není žádný argument. „Live Animals“ je typickým zástupcem hluboce podprůměrného a po všech stránkách zbytečného filmu, který není zábavný, nechtěně směšný, strašidelný, napínavý, ani pořádně krvavý. Místo hororu dostanete jen planý pokus a vakuum.

Live Animals (2008)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.